Euro
11.1935
1.03%
Dolar
9.6115
1.17%
Altın
552.15
1.27%
Borsa
1.455
0%
Bitcoin
601.090
0.47%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Kan davalı iki aile ikinci kez bir araya geldi

  Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Geçen hafta 25 yıllık kan davasını bitirmek için bir araya gelen Şeyhanlı aşiretine mensup Keskinbıçak ve Yıldızoğulları aileleri bu defa Turna Köyünde bir araya geldiler.
  • 26.01.2015 - 11:23
  Kan davalı iki aile ikinci kez bir araya geldi

  vergi.jpg

  Barış Yemeğine Hacı Mustafa Turnalı ve oğlu Asif Viranşehir İlçe Başkanı Emrullah Turnalı ev sahipliği yaparken, Asif Genel Başkanı Doktor Bekir Ayaz ve Lokman Şeyhanlıoğlu da bu güzel günde onları yalnız bırakmadı. Abdulkadir Yıldızoğulları ve ailesi kalabalık bir topluluk halinde Turna köyüne geldiler. Kapıda yapılan karşılama töreninden sonra misafirler ve ev sahipleri topluca verilen barış yemeğine oturdular.

  Barış yemeğine çeşitli aşiretlere mensup vatandaşlarda katıldı. Yaklaşık 2 bin 500 davetlinin katıldığı barış yemeği sonrası iki ailenin mensubu basına açıklamalarda bulundu.

  Kan davalı ili aile ikinci kez bir araya geldi İZLE

  Kan davalı iki aile ikinci kez bir araya geldi #2

  "BUNDAN SONRA KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ"

  Söz hakkını öncelikle misafir aileye verilmesi üzerine Abdulkadir Yıldıoğulları, "25 yıldan beridir süren bir davamız vardı. Artık barış zamanı gelmiştir. Akrabalarımız olan Hacı Mustafa kardeşime göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah bundan böyle hep beraber kardeşçe yaşayacağız" dedi. Ev sahibi Hacı Mustafa Turnalı (Keskinbıçak) ise, "Yıllardan beridir süren kan davası bugün barış ile sonuçlandı. Bundan dolayı çok mutluyuz. Hepimiz kardeşiz ve akrabayız. İnşallah bundan böyle hep beraber dostça, kardeşçe bir arada barış içinde yaşayacağız. Bugün misafirlerimize bir kez daha hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Bu süreçte emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

  Kan davalı iki aile ikinci kez bir araya geldi #3

  ASİF Genel Başkanı Doktor Bekir Ayaz da, "Bu coğrafyanın insanları kan davaları yüzünden çok çekti. Biz istiyoruz ki artık bu coğrafyamıza barış gelsin, kardeşlik gelsin. Akıtılan kanlar ve dökülen göz yaşları artık son bulsun. Bugün barış için iki aile birbirlerine dostça kardeşçe el uzatmıştır. İnşallah diğer kan davalı aileler de en kısa zamanda bu yolu izlerler ve hepimiz kardeşçe yaşarız. Ben her iki aileyi de barış adına atmış oldukları adımdan dolayı tebrik ediyor herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir