Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.077
1.60%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C
  Meclis'te 'it demedim git dedim' kavgası

  Meclis'te 'it demedim git dedim' kavgası

  Meclis Genel Kurulu’nda, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun 'git' kelimesini, MHP milletvekilleri 'it' olarak anlayınca ortam gerildi.
  • Haber Merkezi
  • 04.12.2019 - 21:59
  • Güncelleme : 04.12.2019 - 21:59

  Meclis Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis Başkanlığı'na verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

  Hükümetin, Alevi inancının kamusal yaşamda tanınmasının karşısında olduğunu ileri süren Sezgin Tanrıkulu ile konuşması sırasında kendisine laf atan MHP'li milletvekilleri arasında kavga başladı.

  Meclis te it demedim git dedim kavgası #1

  "İT DEMEDİM GİT DEDİM" KAVGASI ÇIKTI

  MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Tanrıkulu'na konuşması sırasında "Ayrımcılığı sen yapıyorsun. Bölücülük yapıyorsun. Bölücülük yapıyorsun. Terbiyesiz herif. Utanmaz herif. Senin bu millete düşmanlığın var." dedi.

  Meclis te it demedim git dedim kavgası #2

  Bunun üzerine Sezgin Tanrıkulu, "Bakın, esaslı bir konuyu konuşuyoruz. Bir tek kelime kimseye hakaret ettim mi ben? Bir tek kelime hakaret ettim mi kimseye? Bunu bile dinlemekten acizsiniz. Utanmazlar" deyince, MHP sıraları tepki gösterdi. Sezgin Tanrıkulu'nun, "Terbiyesiz sensin! Ayağımın altına alırım seni." demesinin ardından MHP milletvekilleri kürsüye doğru yürüdü.

  Meclis te it demedim git dedim kavgası #3

  Yaşanan tartışma nedeniyle Meclis Başkanvekili Levent Gök, birleşime ara verdi.

  Bu sırada MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Sezgin Tanrıkulu'nun 'it' dediği iddiasında bulundu.

  Enginyurt, "Eğer it dediysen itin babası sensin Sezgin." diye bağırdı.

  MHP'li Enginyurt, milletvekilleri tarafından güçlükle sakinleştirilirken CHP'li Tanrıkulu kürsüye doğru yürüyenleri görünce 'git' dediğini söylediğini belirtti.

  Meclis'te 'G'it tartışması İZLE  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir