Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
347.248
0.16%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Pamuğun taban fiyatının açıklanması için eylem yaptılar

  Şanlıurfa'da bir grup, hasadına kısa süre kalmasına rağmen pamuğun taban fiyatının açıklanmadığını ileri sürerek protesto düzenledi.
  • DHA
  • 28.08.2019 - 14:31
  Pamuğun taban fiyatının açıklanması için eylem yaptılar

  Dün Harran'da çiftçiler, protesto gösterileri düzenledi.

  Türkiye’nin önemli pamuk üretim merkezleri arasında yer alan Harran'da çiftçiler, pamuğun hasadına kısa süre kala taban fiyatını açıklanmadığını öne sürerek Şanlıurfa-Akçakale karayolunu ulaşıma kapattı.

  Pamuğun taban fiyatının açıklanması için eylem yaptılar #1

  YOLDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

  Lastik yakan çiftçiler nedeniyle yolda uzun araç kuyruğu oluştu. Sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye zırhlı araçlarla jandarma ekipleri sevk edildi.

  Toplanan kalabalık adına açıklamada bulunan pamuk üreticisi İbrahim Topdağ, pamuk taban fiyatlarının bir an önce açıklanmasını isteyerek, yaşadıkları sorunu dile getirdi.

  Yol kapatıp, pamuk fiyatının açıklanmasını istediler VİDEO HABER

  YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

  Yaklaşık 200 kişilik grubun kapattığı yolun ulaşıma açılması için olay yerine Harran Kaymakamı Faruk Çelik ile Jandarma Alay Komutanı Albay Sabri Kirişçi geldi.

  Yetkililerin ikna ettiği çiftçilerden seçilen bir grup temsilcisi ise sorunlarını anlatmak için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’le görüşmek üzere makama geçti. Kalabalığın dağılması üzerine jandarmaya ait TOMA yakılan lastikleri tazyikli su sıkarak söndürdü.

  Pamuğun taban fiyatının açıklanması için eylem yaptılar #2

  GÖRÜŞME YAPILDI

  Bugün ise Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, pamuk üretimiyle ilgili yaşadıkları sıkıntıların çözülmesi için, Şanlıurfa-Akçakale karayolunu trafiğe kapatan çiftçilerle bir araya geldi.

  Pamuğun taban fiyatının açıklanması için eylem yaptılar #3

  Pamuk alım satımıyla ilgilenen işletmelerin gerekli yasal şartları taşıyıp taşımadığıyla ilgili denetimlerin titizlikle yapılması, çiftçileri zor durumda bırakacak, tekel oluşmasına yönelik çalışmaları engellemeye yönelik tüm tedbirlerin alınması talimatı da veren Vali Erin, pamuk taban fiyatlarının uluslararası borsa şartlarında belirlendiğini, desteklemeler konusunda da ilgili oda başkanlarıyla birlikte üst mercilere başvurulacağını, bu konuların ilgili organlara ve siyasetçilere aktarılmasını sağlayacaklarını söyledi.

  Pamuğun taban fiyatının açıklanması için eylem yaptılar #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir