Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
722.917
-5.60%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Today's Zaman'ın yönetmeninden skandal tweet

  Today's Zaman'ın yönetmeninden skandal tweet

  Cumhuriyet'in peygamber karikatürünü basmasıyla oluşan tepkilere cemaat göğüs geriyor..
  • 14.01.2015 - 17:40

  Today s Zaman ın yönetmeninden skandal tweet #1

  Cumhuriyet'in provokatif bir şekilde Hz. Muhammed'in resmedildiği karikatürü basması tepkilere neden oldu, tepkilere Cumhuriyet yazarlarıyla birlikte Zaman yazarları da karşı çıktı.

  Today's Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş de Hz. Muhammed karikatürü yayınlayan Cumhuriyet'e destek olan isimlerden yalnızca biri..

  PUTPERESTLİKLE İSLAM'I BİR TUTTU

  Keneş Cumhuriyet'e destek için attığı tweet'lerden birinde putperestlikle İslam dinini aynı kefeye koyduğunu da gösterdi. Verdiği örnekte "Bir Hindu, inek kesen Müslümanı dine hakaret etti diye katletse, haklı olur mu" diye sordu.

  Today s Zaman ın yönetmeninden skandal tweet #2

  EKREM DUMANLI'YA GÖRE CUMHURİYET HASSASİYET GÖSTERMİŞ

  Zaman Gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

  "Her ne sebeple olursa olsun daha çıkmamış bir gazetenin kapısına polis gelmesini doğru bulmuyorum. Cumhuriyet'in yaptığı yayını sabah gördüm, belli bir oranda hassasiyet gözetildiğine şahit oldum. Temel düşüncem şudur;  fikirlere fikirle karşı çıkılmalı. Hoşlanmadığınız karikatüre karikatürle cevap verebiliyorsanız doğru bir yerdesiniz demektir. Kutsallara saygı duymak nefret suçuna sebep olmamak çok önemli. Ama diyelim ki dünyanın herhangi bir yerinde ayrımcılık ve nefret suçuna sebep verilerek bir kışkırtma yapılmış bile olsa bunu terörle bastırmak ayrımcılık ve nefret suçunu körükler, hiçbir sorunu da çözmez."

  Today s Zaman ın yönetmeninden skandal tweet #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir