Dolar
6.811
0.0146%
Euro
7.5815
0.1704%
Altın
1741.91
0.1293%
Borsa
107266.19
1.6543%
G. Altın
381.473
0.142%
Bitcoin
67918.56
3.7433%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Kılıçdaroğlu'nun Erzincan konuşması

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 29,5 yıl devlette çalıştığını belirterek "Görevim bütçe nasıl yapılır? Para nasıl harcanır?" dedi.
  • İHA
  • 18.05.2015 - 17:45

  Kılıçdaroğlu'nun Erzincan konuşması

  keml

  Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge Erzincan CHP İl Teşkilatı, Erzincan CHP milletvekili adayları ve partililer ile birlikte katılan Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara, “Sizden sadece 4 yıl yetki istiyorum” dedi.

  GÖREVİM PARA NASIL HARCANIR

  "Ben 29,5 yıl devlette çalıştım. Görevim vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır, kul hakkı nasıl yenmez benim ilgi alanımdır. Ben bunları bilirim" diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

  "SİZ BAŞBAKAN KEMAL DİYE SLOGAN ATINCA EZBERİ BOZULACAK"

  "Siz Başbakan Kemal diye slogan atınca birilerinin ezberi bozulacak herhalde. Her yaşam tarzına saygılıyız. Hiç kimsenin kimliğini siyaset konusu yapmadım. Hiç kimsenin inancını siyaset konusu yapmadım. Hiç kimsenin yaşam tarzını siyaset konusu yapmadım. Her gittiğim yerde şunu söyledim; insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. Eğer benim komşum açken ben rahat uyuyorsam beni sorgulayın. Benim hayat felsefem budur. Propaganda yapıyorlar CHP iktidara gelirse faizler yükselir diye.


  Hayatımda duyduğum en saçma söz. Erzincan’dan söylüyorum; Ankara’daki beyler duysun; tam tersine kredi kartları faizlerini, tüketici kredisi faizlerini en az yüzde 80’ini sileceğim. Bunları silerken de onların yaptığı gibi yapmayacağım. Bu bizim partili sileyim, bu bizim partili değil silmeyeyim. Bu bize oy verdi sileyim, bu bizim partiye oy vermedi cezalandırayım. Bunu yapmayacağım. Kimin faizi var ise yüzde 80’ini sözüm söz sileceğim.

  CHP İKTİDAR OLURSA İSTİKRAR BOZULURMUŞ

  CHP iktidar olursa istikrar bozulurmuş Allah aşkına istikrar mı kaldı? Ekonomi mi kaldı? Onun abisi diyor ki 3 yıldır ekonomi patinaj yapıyor. İktidarda kim var peki? 6 milyon 200 bin işsiz var. Bir kanun tasarısı getirdiler. Kanunun adı yabancıların çalıştırılması. 6 milyon 200 bin işsizin var dışarıdan işçi getireceksin. Türkiye’de çalıştıracaksın. Dışarıdan gelenlere iş, kusura bakmayın bizim kitabımızda yoktur. Önce bu ülkenin çocukları iş bulacak. Her kuruşun hesabını bu millete vermeyi onurlu bir görev kabul edeceğiz.Eğer bir politikacı harcadığı vergilerin toplamını, hesabını millete vermiyorsa o politikacı cebini düşünüyordur. Yukarıda bir avuç insan zengin olmayacak. Diyorlar ki ey Kılıçdaroğlu parayı nereden bulacaksın? Onlar benim özgeçmişimi bilmiyorlar. Ya da biliyorlar da söyleyemiyorlar.

  TÜM HORTUMLARI KESECEĞİM

  Ben 29,5 yıl devlette çalıştım. Görevim; vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır, kul hakkı nasıl yenmez benim ilgi alanımdır. Ben bunları bilirim. Onların uzmanlık alanı da malı nasıl götürürsün. Kul hakkını nasıl yersin, milleti nasıl soyarsın. O konuda uzmanlar. Diyorlar ya parayı nerden bulacaksın? O kaçak saraya giden bütün hortumları keseceğim ve bu millete vereceğim.”

  Kılıçdaroğlu miting konuşmasının sonunda, Erzincan milletvekili adayları ve il teşkilatı mensuplarıyla el ele tutuşarak partililerini selamlayıp karanfil dağıttıktan sonra Erzincan’dan ayrıldı.

  Görüş Bildir