Petrol
112.68
0.08%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.776
2.33%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğini hediye etti

  Konya’da, ev hanımı olan Gülay Güneş, üç aydır böbrek hastası olan kocası Asla Güneş’e evlilik yıl dönümünde böbreğini hediye etti.
  • 26.06.2015 - 11:25
  Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğini hediye etti

  Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğini hediye etti #1

  Konya’da 3 aydır böbrek hastası olan iki çocuk babası 32 yaşındaki Asla Güneş, evlilik yıl dönümünde eşi Gülay Güneş’in verdiği böbrekle eski sağlığına kavuştu. Fatih Mahallesi'nde simitçilik yaparak geçimini sağlayan Asla Güneş’e, halsizlik şikayetiyle gittiği hastanede, böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Bir süre diyalize giren Asla Güneş, daha sonra yoğun bakıma alındı.

  Eşi Gülay Güneş’in böbreğini vermek istemesi üzerine yapılan tetkiklerle doku örneklerinin uyumlu çıkması, Asla Güneş’in sağlığına kavuşma sürecini hızlandırdı. Ameliyatın 10. evlilik yıl dönümünde olmasını isteyen Gülay Güneş, hediye olarak böbreğini eşi Asla Güneş’e verdi.

  Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğini hediye etti #2

  "KALICI BİR HEDİYE OLDU"

  Eşine evlilik yıl dönümlerinde böbreğini veren Gülay Güneş, eşi hastalanmadan önce birçok kez hastaneye gidip geldiklerini belirterek "Yoğun bakıma yattığında doktorlar böbreklerin iflas ettiğini söyledi. Ben iki çocuğumun babası olan kocama böbreklerimi vermek istediğimi doktorlara söyledim. Yapılacak tetkiklerin sonrasında böbreğin uyup uymadığına bakacaklarını ilettiler. Biz bir müddet diyalize gittik. Sonra doktorlar telefon açarak beni tetkik yapmaya çağırdılar. Akraba değiliz ama dokularımız çok uyumlu çıktı. Sonra ameliyatın evlilik yıl dönümüne gelmesini istedik. Çünkü kalıcı bir hediye oldu ama daha anlamlı olmasını istedik" dedi.

  "ALLAH ONDAN RAZI OLSUN"

  Eşinin verdiği böbrekle sağlığına kavuşan Asla Güneş, bu hastalığa 3 ay önce yakalandığını belirterek şöyle konuştu: "Hastalığımın nedeni yüksek tansiyona bağlı. Eşim o günden bugüne hep arkamda destek oldu. Bu hastalığın halsizlikleri ve yasakları çok, Allah kimseye göstermesin. Eşimin bugün bana yaptığı fedakarlık, ayrıca evlilik yıl dönümü hesiyesi olarak verdiği böbrek, artık bana yeni bir hayat verdi. Ondan Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum."

  Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğini hediye etti #3

  "BEN ÖNCEDEN ONA KALBİMİ VERMİŞTİM"

  Ameliyat gününün evlilik yıl dönümüne gelmesinin eşinin fikri olduğunu ifade eden Asla Güneş, şunları söyledi:

  "Böbreği verme fikri eşimden çıkmıştı. O günden beri zaten koşturuyorduk. Şu an çok sağlıklıyım. Hastalık sürecinde çok yasaklarım vardı ama şimdi her şey serbest. Allah herkese eşim gibi fedakarlık gösteren insanları nasip etsin."

  Eşine evlilik yıl dönümü hediyesi olarak ne alacağı sorulan Asla Güneş’in "Ben önceden ona kalbimi vermiştim" cevabı eşi Gülay Güneş’i mutlu etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir