Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
469.783
-1.97%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Sihirli şehir Miami göz dolduruyor

  Amerika'nın en güney ucunda yer alan ve "Sihirli Şehir" olarak adlandırılan Miami, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor.
  • 30.04.2016 - 15:46
  Sihirli şehir Miami göz dolduruyor

  Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinin ikinci büyük kenti olan Miami'de nüfus 5 milyon civarındadır.

  Sihirli şehir Miami göz dolduruyor #1

  MİAMİ MERAKLI SEYAHAT EHLİNİN AJANDASINDA YER ALIR

  Şehri ziyaret eden Bertuğ Yasavullar, Skylife Dergisi'ne bir gezi yazısı hazırlayarak Miami'de yaşadığı tecrübeleri anlattı: Yaralı Yüz filmi ve Will Smith'in aynı isimli şarkısıyla akıllarımıza yerleşen Miami, Amerika’nın popüler turistik şehirlerinden biridir ve dünyanın dört bir yanını gezmeye meraklı seyahat ehlinin ajandasında yer alır.

  Sihirli şehir Miami göz dolduruyor- FOTO GALERİ

  Amerikan sinemasını ve dizilerini takip edenlerin gözleri en azından Ocean Drive ve South Beach’teki sahneler sayesinde Miami’ye aşinadır. Ama bu sahneler nedeniyle Miami hafızalara daha çok eğlence yönüyle yerleşmiş.

  Sihirli şehir Miami göz dolduruyor #2

  HAREKETLİ BİR YAŞAMI VAR

  Gündüz başlayan hareketli hayat gece boyunca devam eder, fakat siz Miami’nin deniz ve kumla sürüp tekrarlanan bir döngüden ibaret olduğunu sanmayın. Evet, Miami genelde delidolu bir yerdir ve eğlence, Amerikalının dünyasında adeta ketçap gibi hayatın her anına ve her olaya enjekte edilebilen bir iksir olduğundan, Miami’de de umulmadık şekillerle karşınıza çıkabilir.

  Mesela Wynwood’da binaların grafiti sanatçıları eliyle güzelce boyandığını görünce gülümsersiniz. Ama aynı boyaların Life in Color festivalinde insanlara püskürtüldüğünü ve herkesin tepeden tırnağa rengârenk dolaştığını görünce şaşırırsınız.

  Sihirli şehir Miami göz dolduruyor #3

  Adam boyundaki tekerleklere sahip kamyonetlerin (Monster Truck) yarıştırıldığı yerlerden biri de Miami’dir. Bu şehri gezmeye nereden başlanır derseniz benim cevabım herkesinkiyle aynı olur: South Beach.

  ALIŞVERİŞ YAPILABİLİR

  Burası Miami'nin kalbidir; meşhur Ocean Drive caddesi, 1920’li yapıların dizildiği Art Deco bölgesi, Lincoln ve Washington caddeleri hep bu bölgenin içindedir. Okyanusla komşu olan Ocean Drive Caddesi telaşlı ve büyük bir şehrin parçası olmaktan çok, palmiye ağaçlı bir sahil kasabası gibi görünür gündüz saatlerinde. Miami’yi pek tanımayıp vakit geçirilebilecek bir şeyler arayanlar bir kafeye oturup kumsalı, patenle kayanları, bisiklet ve koşuyla form tutanları izleyip geceyi bekler. South Beach bölgesinin diğer damarlarından Lincoln Road Mall ve Washington caddelerinde ise insanlar hem vitrinlere bakmak hem de alışveriş yapmak için dolanır.

  Sihirli şehir Miami göz dolduruyor #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir