Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
348.000
3.76%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Kaçak göçmenleri Yunanistan diye Tekirdağ'a götürdüler

  Kişi başı 2 bin dolar aldıkları göçmenleri kandıran insan tacirleri, 27 Pakistanlıyı Yunanistan yerine Tekirdağ'da bıraktı.
  • DHA
  • 14.02.2018 - 00:22
  Kaçak göçmenleri Yunanistan diye Tekirdağ'a götürdüler

  27 Pakistanlı ile anlaşan insan tacirleri, kaçak göçmenleri Yunanistan'a bırakmak için 2 bin dolar aldı. Tekirdağ'ın Malkara karayoluna gelindiğinde 27 Pakistanlı, 'geldik' denilerek yola bırakıldı.

  Kaçak göçmenleri Yunanistan diye Tekirdağ a götürdüler #1

  Kaçak göçmenleri Yunanistan diye Tekirdağ'a götürdüler ViDEO

  EKSİ 3 DERECEDE SOKAĞA BIRAKILDILAR

  Tekirdağ-Malkara karayolunun 20'nci kilometresindeki Yukarı Kılıçlı mevkiinde yol kenarı ve ağaçlık alanda bazı şahısları gören vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. İl Jandarma ve merkez Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, gittikleri bölgede ağaçlık alanda 27 kaçak Pakistanlı buldu. Eksi 3 dereceye düşen soğuk havada oldukça üşüdükleri görülen kaçaklara jandarma tarafından dağıtılan battaniye ile ısınmaları sağlandı.

  Kaçak göçmenleri Yunanistan diye Tekirdağ a götürdüler #2

  EMNİYET SORUŞTURMA BAŞLATTI

  Kaçakların, İstanbul'da anlaştıkları insan tacirlerine kendilerini Yunanistan'a götürmeleri karşılığında 2 bin dolar para ödedikleri belirtildi. İstanbul'dan bir araca bindirilen kaçakların Edirne'ye götürüldüğü ancak kentteki sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle, insan tacirlerinin kaçakları Tekirdağ'a getirdikleri öğrenildi. Tekirdağ-Malkara karayoluna gelen insan tacirleri burada kaçakları, 'Yunanistan'a geldik' diyerek ağaçlık alana bırakıp, kayıplara karıştı.

  Jandarma gözaltına aldığı kaçak 27 Pakistanlı ile ilgili soruşturma yürütürken, insan tacirlerini yakalamak için de çalışma başlattı.

  Kaçak göçmenleri Yunanistan diye Tekirdağ a götürdüler #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir