Petrol
109.91
-0.79%
Euro
17.0176
-0.11%
Dolar
15.9459
0.13%
Altın
948.73
-0.01%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
472.930
-2.05%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Financial Times Köşk seçiminde kazananı ilan etti

  İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'de 3 gün sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin favori isminin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu yazdı.
  • 07.08.2014 - 10:17
  Financial Times Köşk seçiminde kazananı ilan etti

  erdogan

  Financial Times gazetesi; Erdoğan'ın, otoriter tavrına yönelik kaygılara karşın Türkiye'nin halk oyuyla seçilecek ilk Cumhurbaşkanı olmaya en yakın isim olarak görüldüğünü belirtti. Gazete, Başbakan'ın Cumhurbaşkanı seçilmek için oluşturduğu koalisyonun merkezinde Erdoğan'ın ifadesiyle "mazlumların" olduğu görüşünde.

  SULTANBEYLİ'NİN GELİŞİMİNDEN BAHSETTİ

  Financial Times'ın Türkiye'deki muhabiri Daniel Dombey, haberine İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinden Elmas adlı bir kafe sahibinin görüşlerini aktararak başlıyor. Elmas, Erdoğan Başbakan olmadan önce Sultanbeyli'de hiçbir şeyin olmadığını, yollarda kaldırımın bile bulunmadığını, yakındaki göle de pis kokusu yüzünden kimsenin gidemediğini belirtmiş.

  EN BÜYÜK FAVORİ: ERDOĞAN

  Şimdi ise Sultanbeyli'de temizlenen göle giden yolun da asfalt olduğunu belirten Elmas, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a oy vereceğini söylemiş. Financial Times muhabiri Daniel Dombey, "Elmas'ın düşünceleri, giderek artan otoriter tavrına yönelik kaygılara karşın, Erdoğan'ın neden ülkesinin halk tarafından seçilecek ilk Cumhurbaşkanı olma yolunda en büyük favori olduğunu anlamaya yardımcı oluyor" diyor.

  "TEKRARLANAN TEK KELİME: ERDOĞAN"

  Daniel Dombey haberini şöyle noktalamış;

  "Türkiye son 10 yılda hızla büyüdü. Bazı iktisatçılar bunun yakında tekrarlanmasının pek de mümkün olmadığını söylüyor. Ancak Sultanbeyli'de birçok kişi ekonomik büyümeyi tek bir adamın eseri olarak görüyor. "Adalete sadakatinin partiye mi yoksa Başbakan'a mı olduğunu sordum. Arkadaşlarının da tekrarladığı tek kelimelik bir yanıt verdi: 'Erdoğan'a."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir