Petrol
113.91
-0.23%
Euro
17.5842
0.14%
Dolar
16.3535
0.03%
Altın
976.16
0.37%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
480.577
-2.09%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Sabiha Gökçen Havalimanı kışa hazır

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda olumsuz hava koşullarına karşı hazırlık yapıldı. Buna göre ekipler 24 saat boyunca temizleme çalışması yapacak.
  • DHA
  • 31.01.2018 - 10:04
  Sabiha Gökçen Havalimanı kışa hazır

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuşların aksamaması ve yolcuların mağdur olmaması için Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.(HEAŞ), tüm hazırlıklarını tamamladı.

  TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM

  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda olumsuz hava koşullarında yolcuların rahat ve güvenli seyahat edebilmeleri için tüm hazırlıklar tamamlandı.

  Sabiha Gökçen Havalimanı kışa hazır #1

  Sabiha Gökçen Havalimanı kışa hazır ViDEO

  HEAŞ, karla mücadehele için İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda 6 adet çekerli tip kombine kar küreme aracı, 7 adet kompakt tip kar küreme aracı, 2 adet çok maksatlı apron küreme aracı, 2 adet de-icing sıvı serpme aracı, 4 adet körük arasına giren çok maksatlı kar küreme araçlarını hazır bekletiyor.

  24 SAAT TEMİZLEME ÇALIŞMASI YAPILACAK

  Tüm karla mücadele araçlarının bakımlarının yapıldığı ve kar yağışı esnasında HEAŞ ekipleri bu araçlarla birlikte 24 saat boyunca pist, taksi yolları ve apronu temizleme çalışmaları yapacağı öğrenildi.

  Sabiha Gökçen Havalimanı kışa hazır #2

  PİST 30 DAKİKADA TEMİZLENECEK

  Türkiye'nin en fazla yolcu trafiğine sahip ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda beklenen kar yağışı sırasında pistlerin ve taksi yollarının buzlanmaması için 300 ton buz önleyici-buz çözücü sıvı malzeme hazır halde bekletiliyor. HEAŞ ekipleri kar yağışı sırasında karla kaplanan pisti 30 dakika içerisinde uçuşa hazır hale getirmek için hazırlıklarını yürütüyor.

  Sabiha Gökçen Havalimanı kışa hazır #3

  ÖZEL DE-ICING ALANI YAPILDI

  İstanbul’da kar yağışının olduğu günlerde kalkış yapacak uçakların kanatları, gövdeleri ve kuyrukları buzlanmaya karşı özel sıvıyla yıkanacak. De-icing ve anti-icing işlemi uçaklara pist başında hazırlanan 4 uçaklık özel alanda uygulanacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir