Petrol
94.62
-1.75%
Euro
18.4109
0.73%
Dolar
17.9595
0.34%
Altın
1.033
0.00%
Borsa
2803
0.00%
Bitcoin
417.075
-0.91%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Almanlar çalışmak için Türkiye'ye geliyor

  Almanlar çalışmak için Türkiye'ye geliyor

  Uzun yıllar Türk vatandaşlarının çalışmaya gittiği Almanya’dan artık Alman vatandaşı birçok insan Türk şirketlerinde çalışmaya geliyor.
  • 05.07.2015 - 15:20

  vahdet

  THY’de 5’i kadın olmak üzere toplam 115 Alman pilot çalışırken, onlardan biri olan Alman kadın pilot Beate Weinmair, Türkiye’de ve THY’de çalışmaktan dolayı çok mutlu. Genç pilot uzun süre de burada kalmayı düşünüyor.

  Türk Hava Yolları’nda kısa süre önce çalışmaya başlayan Beate Weinmair, Türk Hava Yolları uçaklarında Türkçe anons yapıyor.

  675 YABANCI PİLOT VAR

  THY’de, 52 ülkeden 10’u kadın olmak üzere 675 yabancı pilot bulunuyor. THY’nin yabancı pilot ilanlarına en çok ilgi gösterenlerin başında Alman pilotlar geliyor. Almanya havayolu şirketlerinden olan Augsburg Airways’in kapanması sonrası Alman 70 pilot da THY’de uçmaya başladı.

  EN ÇOK ALMAN PİLOT VAR

  THY’de şu an uçan yabancı pilotlar arasında en çok Alman pilotlar bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Airbus 330 tipi yolcu ve kargo uçaklarında first officer yani ikinci pilot koltuğunda oturan Alman kadın pilotlar arasında yer alan Beate Weinmair, THY’de ve Türkiye’de çalışmaktan dolayı çok memnun olduğunu söyledi.

  Almanlar çalışmak için Türkiye'ye geliyorlar VİDEO

  Almanlar çalışmak için Türkiye ye geliyor #2

  AVRUPA'DA EN İYİ SEÇENEK THY

  Bir yıldır THY’de uçan Münihli Weinmair, "Avrupa’daki en iyi seçeneğin THY olmasından dolayı burada çalışmaya karar verdim. 8 yıllık pilotum. Seçenekler arasında başka havayollarında uçmak olsa bile THY’yi yine tercih ederdim. Eski şirketim kapandığı zaman 70 pilotu THY kendi bünyesine aldı. Çocukken daha önce de Türkiye’ye geldim. İnsanlarınızın sıcakkanlı olması da THY’yi tercih etmemde etkin oldu. Diğer Alman pilot arkadaşlarım da sorduğunda THY’yi tavsiye ederim çünkü burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkçe öğreniyorum. İstanbul’u daha iyi öğrenmek için geziyorum. Çok iyi şartlar altında çalışıyorum. Türkiye’nin ülkem Almanya’dan da uzak olmaması benim için önemli çünkü 3 saat sonra evimdeyim. Daha uzun süre buradayım. Bana her uçuşta kaptanın Türkçe öğretmeye çalışması çok hoş oluyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir