Dolar
6.8655
0.0626%
Euro
7.7584
-0.0347%
Altın
1798.82
0.0133%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.127
0.0423%
Bitcoin
63735.84
0.1439%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Diyanet'ten CHP'nin imam vekiline sert yanıt

  Diyanet'ten CHP'nin imam vekiline sert yanıt

  Diyanet İşleri, CHP'li vekil İhsan Özkes'in "Diyanet'in yardımları IŞİD've ve El Nusra'ya gitti" çıkışına sert bir cevapla karşılık verdi.
  • 13.06.2014 - 15:28
  Diyanet'ten CHP'nin imam vekiline sert yanıt

  Diyanet'ten CHP'nin imam vekiline sert yanıt #1

  Eskiden müftülük yapmış CHP'li vekil İhsan Özkes, El Nusra üyelerinin MİT'in gözetiminde ve denetiminde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın misafirhanelerinde kalmalarına yönelik, altında dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler'in imzasının olduğu bir genelgeye ulaştığını açıkladı.

  Diyanet'ten CHP'nin imam vekiline sert yanıt #2CHP'Lİ VEKİL İÇİN SERT İFADELER

  Özkes'in bu açıklamalarına Diyanet'ten yanıt geldi. Yazılı açıklama yapan Diyanet İşleri, İhsan Özkes'le ilgili içinde "vicdansız, insafsız ve iftira atıyor" kelimelerinin geçtiği sert bir açıklama yaptı.

  İşte Diyanet'in yazılı açıklaması;

  Bugün bazı medya organlarında yer alan CHP İstanbul Milletvekili Sayın İhsan Özkes'in beyanatları üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

  Söz konusu Milletvekilinin ortaya attığı "Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye Diyanet Vakfının Suriye'ye toplanan insani yardımları bölgedeki terör örgütlerine gönderdiği, bu sayede IŞID ve El Nusra gibi terör örgütlerinin gelişmesine neden olduğu, IŞID militanlarının Diyanet yurtlarında kaldığı" yönündeki iddialar tamamen mesnetsiz bir itham ve iftiradan ibarettir.

  İFTİRA ATIYOR

  Seçildiği günden bu yana söz konusu kişinin meclis faaliyetleri dikkatle incelendiğinde bugüne kadar ürettiği çalışmaların ekseriyetle uzun yıllar içinde çalıştığı ve müftülük makamında da bulunduğu Diyanet camiasını ve din hizmetlerini bir takım karalama, iftira ve itibarsızlaştırma maksadıyla hedef aldığı aşikârdır. Diyanet'in itibarsızlaştırılmasına ve din hizmetlerinin hafife alınmasına yönelik bu tür tavır ve tutumların özellikle söz konusu vekilin içinde bulunduğu siyasi geleneğin tarihi duruşunda karşılığı olmadığı bir gerçektir.

  VİCDANSIZ, İNSAFSIZ..

  Kendisine ulaşan bilgilerin doğruluğunu kavrama konusundaki basiret, haksızlık ve zulüm karşısında alınması gereken tavırla ilgili feraset, açlık, sefalet ve mağduriyetler karşında insani amaçlı yardımların gerekli yerlere ulaşmasını engellemeye neden olacak olan vicdan, ihtirasları uğruna uzun yıllar görev yaptığı camiaya yönelik mesnetsiz her türlü karalamayı yapan insaf yoksunu bu tavır; ilahi adalette ve milletin vicdanında karşılıksız kalmayacaktır.

  MUHATAP ALMAYACAĞIZ

  Başkanlığımız söz konusu şahsın bu ahlaki olmayan tavrının devam etmesi halinde kendisini muhatap alan başka bir açıklama daha yapmayıp gerekli hukuki sürecin başlatılması yoluna gidilecektir.

  Bölgemizin içinden geçtiği bu zor zamanlarda Başkanlığımız gerek yurt içinde gerek yurt dışında afet bölgelerine ve değişik nedenlerle mağdur olan insanlara din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın gerekli insani duyarlılığı göstermeye ve mazlumların yanında olma konusundaki iradesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Görüş Bildir