Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
265.800
-3.58%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C
  Türkiye Ermenileri Patrikliği'nden Afrin mesajı

  Türkiye Ermenileri Patrikliği'nden Afrin mesajı

  Türkiye Ermenileri Patrikliği, Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
  • Haber Merkezi
  • 23.01.2018 - 03:07

  uia

  Türkiye, Afrin'deki terör örgütlerine yönelik yapılan Zeytin Dalı Harekatı'nın arkasında yek vücut halde toplanmış bulunuyor.

  81 ildeki tüm camilerde Fetih suresi okunarak dua edilirken Türkiye Ermenileri Patrikliği de mesaj yayınlayarak dua ettiğini açıkladı.

  Ermeni Patrikliği'nden kardeşlik ve barışın tesisi için yapılan duaya ilişkin şu mesaj yayınlandı:

  "DEVLETİN BEKASI, VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ, MİLLETİMİZİN BİRLİK VE ESENLİĞİ..."

  "Türkiye Ermenileri Patrikliği olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Zeytin Dalı Harekatı’nda başarılar diler, terör hareketlerinin son bulması, tüm insanlığın muhtaç olduğu barış, sağduyu ve huzur ortamının özellikle bölgemizde tesisi için dua ederiz.

  Yeri göğü yaratan Rabbimizin göksel nimetleriyle bereketleneceğimize kalben inanıyoruz. Bu inancımızla, kiliselerimizde yapılan ayinler esnasında her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekaası, vatanın bütünlüğü, milletimizin birlik ve esenliği için dua etmeye devam edilecektir.

  Tanrı dualarımızı kabul etsin."

  TÜRK YAHUDİ TOPLUMU'NDAN AFRİN MESAJI

  Ayrıca Türk Yahudi Toplumu da Afrin için özel bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda, "Cemaat Vakıflarımız olarak Silahlı Kuvvetlerimiz’e, “Zeytin Dalı Harekatı”nda başarılar temenni eder, bölgemizde ve dünyada sağduyu, barış, yapıcı işbirliği ve huzurun hakim olmasını dileriz." ifadelerine yer verildi.

  Türkiye Ermenileri Patrikliği nden Afrin mesajı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir