Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.000
-3.38%
18ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 18 C

  Arkadaşının başını kesen zanlı hakim karşısına çıktı

  Bursa'da arkadaşını bıçakladıktan sonra başını kesen zanlı hakim karşısına çıkarıldı.
  • İHA
  • 15.08.2018 - 12:12
  • Güncelleme : 15.08.2018 - 12:27
  Arkadaşının başını kesen zanlı hakim karşısına çıktı

  Nilüfer ilçesinde bir vatandaş, yerde kafası kesilmiş ceset görmesi üzerine polise ihbar etti. Kadir Çevik'e ait olduğu tespit edilen cansız beden otopsi sonrası ailesine teslim edilirken, güvenlik kameralarından olayın faili Davut Şahin olduğu tespit edilince tutuklanan şahıs hakim karşısına çıkarıldı.

  "AİLESİ İLE SIKINTILARI VARDI"

  Duruşmada savunma yapan Şahin Çevik ile olaydan birkaç gün önce sürekli birlikte olduklarını, Kadir'in ailesi ile sıkıntı yaşadığını ve bu yüzden psikolojik problemleri olduğunu, sürekli uyuşturucu kullandığını iddia etti. Çevik  "Kadir ile çok yakın arkadaş değildi. Benim iş yerimi biliyordu. Bir gün geldi benden para istedi kayınpederine gitmek için paraya ihtiyacı varmış ben de 20 lira verdim. Daha sonra tekrar geldi istedi bu sefer param yoktu veremedim.

  Arkadaşının başını kesen zanlı hakim karşısına çıktı #1

  "UYUŞTURUCU İÇTİLER"

  Eşi ile sorunları olup, kendisinde kalmak istediğini aktaran Şahin Çevik, "Bu olaydan sonra 3 ay görüşmedik. 3 ay sonra Kadir'i gördüm, morali çok bozuktu ağlıyordu. Nesi olduğunu sordum eşiyle sorunları olduğunu ailesinin kendisini eve almadığını söyleyerek benim evimde kalmak istedi. Ben de evimde kalmasını istemedim ama yalnız da kalmaması için bana ait arabada birkaç gece birlikte sabahladık. Sonra bir iki defa Kumla'ya kız arkadaşının yanına gittik. Kız arkadaşı ile birlikte uyuşturucu içtiler bana da teklif ettiler ben içmedim. Sonra bir süre sonra benim arabamda da uyuşturucu içmeye başladı hatta bana senin arabanla İzmir'e gidelim uyuşturucu alalım burada satalım dedi. Ben başım belaya girer diye istemedim ama çok ısrar etti. Zaten kız arkadaşıyla da sorunları vardı ama bana kız arkadaşının da geleceğini söyledi. Kabul ettim yola çıkacaktık, kız arkadaşını aldık. Kız arkadaşı gelmek istemiyordu." dedi.

  Arkadaşının başını kesen zanlı hakim karşısına çıktı #2

  "KÖTÜ SÖZLER SARF ETTİ

  Öldürme kastım yoktu diyen Çevik, "Başımıza bela alacağız dedim dinlemedi. Sonra kız arkadaşlarını aradı beni bırakmazsanız gelip sizi vururlar dedi. Kadir korktu ve kızı bıraktık. Biz de Kadir'le dolaşmaya devam ettik. Kadir bir arkadaşı ile birlikte beni darbetmeye kalkıştı ama bir şey yapmadı. Sonra arkadaşı gitti biz kaldık. Olayın gerçekleştiği bölgede geziyorduk. Ona beni bulaştırdığı işler yüzünden kızgındım. Olaydan önce de bana uyuşturucunun etkisiyle kötü sözler sarf etti. Ben de aldım bıçağı o anın siniriyle saplamaya başladım. Daha sonra cesedini Çalı'ya attım. Elbiselerini çıkardım attım. Arabaya ve üzerine bulaşan kanı temizledim. Öldürme kastım yoktu ben isteyerek yapmadım" ifadelerini kullandı.

  Kadir Çevik'in ailesi Şahin'in iddialarını kabul etmeyerek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Duruşma eksik hususların giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir