Euro
15.1404
-0.02%
Dolar
13.3781
0.01%
Altın
790.7880
0.10%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
548.623
-3.59%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C
  Feyzioğlu'nun yeni rüzgar yaratma formülü

  Feyzioğlu'nun yeni rüzgar yaratma formülü

  CHP liderliğinde gözü olan Feyzioğlu, siyaset yapanların egolarından sıyrılarak "ben" değil "biz" demesi gerektiğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 17.08.2015 - 05:02

  Feyzioğlu nun yeni rüzgar yaratma formülü #1

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, daha önce 7 Haziran seçim sonuçlarını CHP açısından başarısızlık olarak nitelendirerek, CHP'yi kurultaya çağırmıştı.

  Yaptığını açıklamalarla sık sık CHP liderliğine gözü olduğunu belli eden Feyzioğlu bu defa, Cumhuriyet gazetesine muhalefet partileri için taktik yazısıyla bu istediğini dile getirdi.

  "AKP'NİN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN.."

  Feyzioğlu, "Muhalefet partilerinin tamamı veya biri ya da ikisi, AKP’nin 18 eksiğini tamamlamasının önünü kesecek şekilde oylarını artırmanın yolunu bulmalıdır" dedi.

  "BEN" DEĞİL "BİZ" DİYEREK RÜZGAR YARATILMALI"

  Bunun ancak bir rüzgar yaratmakla mümkün olduğunu savunan Feyzioğlu, "Bahsettiğim “rüzgâr”ı yaratmanın önkoşulu, bu partilerde siyaset yapanların egolarından sıyrılmaları, “ben” değil, “BİZ” demeleridir" ifadelerini kullandı.

  "SİYASİ İDEALLERİM ÜLKEMDEN ÜSTÜN DEĞİL" DİYEBİLMELİ"

  Feyzioğlu yazısının devamında ise, bunun çözümünün tabandan gelen, örgütleri ve halkı kucaklayan kadro hareketleri ile olabileceğini, “benim siyasi ideallerim, ülkemin üstün menfaatlerinden daha önemli değildir" denmesi gerektiğini ifade ederek CHP teşkilatı ve Kılıçdaroğlu'na mesaj verdi.

  Feyzioğlu'nun, Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna oturmak için eski CHP'li yöneticilerle gizli toplantılar düzenlediği biliniyor.


  Görüş Bildir