Yerel Seçim

AK Partili seçmenden yerel seçim değerlendirmesi

31 Mart gecesi alınan genel seçim sonuçlarını değerlendiren bir AK Parti seçmeninin özeleştiri yaptığı görüntüler gündem olurken, "Biz vatandaşın içine inemedik. Vatandaşa eğilemedik" sözleri dikkat çekti.

Güç Birliği Partisi aldığı oy sayısıyla tarihe geçti

Yerel seçimlerin ardından ülke genelinde sandıkların tamamı sayılırken Güç Birliği Partisi, Türkiye genelinde aldığı 3 oyla cumhuriyet tarihine geçti.

Ali Babacan'dan yerel seçim değerlendirmesi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçime ilk kez kendi başlarına girdiklerine dikkat çektiği değerlendirmesinde, büyüyerek iktidara yürüyeceklerini söyledi.

Denizli'de kutlamada ölen CHP'li ilçe başkan yardımcısı toprağa verildi

Tavas ilçesinde resmi olmayan seçim sonuçlarının kutlandığı CHP ilçe binasında balkonun çökmesi düşüp hayatını kaybeden İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Palaz, son yolculuğuna uğurlandı.

73 oy farkla yendiği yeğeni, sonuçlara itiraz edecek

Gerede ilçesinde yeğenine karşı 73 oy fazla alan AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar resmi olmayan sonuçlara göre kazanırken, BBP adayı Akif Allar ise amcasının seçim zaferine itiraz edecek.

Antalya'da gece nüfusu 10 bine çıkan mahallenin muhtarı 43 oyla kazandı

Tarih ve turizm merkezi Kaleiçi’nde akşam ve gece saatlerinde nüfusu 10 bine çıkan 96 nüfuslu bir mahalle, 83 seçmeniyle seçime gitti.

Afyonkarahisar'da seçimi kazanan CHP'li Burcu Köksal andımızı okuttu

Seçim kampanyasında, başarılı olması durumunda belediye kapılarını DEM Partililere kapatacağını söyleyen CHP'li Burcu Köksal'ın seçimi kazanınca ilk icraatı andımızı okutmak oldu.

Edirne'de muhtar pusulaları çöpe atıldı, soruşturma başlatıldı

Umurbey Mahallesi'nde, bir sandıkta muhtarlık için kullanılan oyların iddiaya göre daha sonra sayılmak üzere kenara ayrıldıktan sonra temizlik görevlisi tarafından yanlışlıkla çöpe atılmasıyla muhtar belirlenemedi.

Şanlıurfa’da muhtarlık kavgasının görüntüleri

İki grup arasında muhtarlık seçimi yüzünden okul bahçesinde çıkan kavgada 15 kişi gözaltına alındı.

İzmir'de kayınbirader aday, eniştesine fark attı

Torbalı ilçesinde, kayınbirader ve eniştenin yarıştığı belediye başkanlığı seçimlerinde kazanan CHP’nin adayı Övünç Demir oldu. Demir’in ablası ile evli olan Özgür Erman Çağlar ise ikinci sırada yer aldı.

Şişli'de Musafa Sarıgül'ün rekorunu geçti

Şişli Belediye Başkan Adayı Resul Emrah Şahan, yüzde 66,6’lık ‘rekor’ oy oranıyla Şişli Belediye Başkanı oldu. Şahan, 2004 yılında yüzde 65,7 oy alan Mustafa Sarıgül’ü geçerek Şişli tarihinin en yüksek oy oranıyla seçilen Belediye Başkanı oldu.

Kırklareli'de kaybeden CHP adayı: İtiraz edeceğiz

Kırklareli'de resmi olmayan sonuçlara göre MHP'li Derya Bulut, Belediye Başkanı seçildi. Seçimi 403 oy farkla kaybeden CHP'li Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 1924 oyun geçersiz sayıldığını belirterek itirazda bulunacaklarını söyledi.

31 Mart yerel seçim sonuçlarına itiraz süreci başladı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde itiraz süreci başladı. İtirazlar sandık kurullarından sonra sırasıyla ilçe, il ve Yüksek Seçim Kurulu'na yapılacak.

CHP'nin AK Parti'ye 1 oy farkla kaybettiği ilçe

Aksu ilçesinde başa baş geçen seçim yarışının kazananı 1 oy farkla AK Partili Veli Kahraman olurken, CHP'nin seçim sonuçlarına itiraz edeceği açıklandı.
Başa dön