Dolar
7.6697
0.4926%
Euro
8.9814
0.02%
Altın
1902.36
-0.5244%
Borsa
1096.16
0.8399%
G. Altın
468.85
-0.1335%
Bitcoin
80508.63
-0.6539%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Antalya ilçe jandarma karakolu yıkıldı

  1 yıl önce yeri değiştirilerek hazineye devredilen 42 yıllık ilçe jandarma karakolunun yıkımı gerçekleşti.
  • 12.08.2016 - 15:25
  Antalya ilçe jandarma karakolu yıkıldı

  15 Temmuz darbe girişimin ardından şehir merkezlerinde bulunan askeri kışlaların varlığı tartışılmış ve kışlaların yerleşim yerleri dışına taşınması gündeme alınmıştı.

  Antalya ilçe jandarma karakolu yıkıldı #1

  İLK HAMLE ANTALYA'DAN GELDİ

  Bu kapsamda Türkiye'de ilk hamle Antalya'nın Serik ilçesinden geldi. İlçe merkezinde yaklaşık 1 yıl öncesine kadar İlçe Jandarma Karakolu'na ev sahipliği yapan vekarakolun taşınmasının ardından hazineye geçen binanın kentsel dönüşüm çalışması çerçevesinde Serik Belediyesi tarafından yıkımına başlandı.

  Antalya ilçe jandarma karakolu yıkıldı #2

  TÖRENLE YIKILDI

  Yıkımın daha önce planlandığını fakat yaşanan darbe girişimi sonrasında bugüne ertelendiğini açıklayan AK Partili Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, iş makinesinin üzerine çıkarak yıkımı başlattı. Yıkım törenine AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

  'TOKİ İLE GÖRÜŞMELERE BAŞLADIK'

  Yıkım töreninde konuşan Çalık, "İlçe başkanımız ile birlikte Ankara'ya giderek Jandarma'nın yerinin değiştirilmesi için TOKİ ile görüşmelere başladık. Jandarma'nın yeni yerine taşınması için işbirliğine girdik. Sağ olsun TOKİ yeni Jandarma merkezini yaptı. Bize de Cumhurbaşkanımızın emrini yerine getirmek nasip oldu. Cumhurbaşkanımızın talimatı var Jandarma'nın şehir merkezinden şehir dışına çıkarılması noktasında. Biz de bunu ilk yapan bir ilçe olarak mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz" diye konuştu.

  ÖMER HALİSDEMİR'İN ADI VERİLECEK

  Alanda güzel bir meydan oluşturacaklarını da açıklayan Çalık, "Serik'in beklentisini yerine getirdik. MeydanA ilk kurşunu atan Astsubay Ömer Halisdemir'in ismini vermeyi düşünüyoruz. Kentsel dönüşüme de buradan başlamış olduk" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir