Dolar
6.8659
0.0699%
Euro
7.7658
0.2142%
Altın
1799.32
-0.2278%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.926
-0.2563%
Bitcoin
63300.75
-0.6%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Bakanlık zehirli ayakkabıların fotoğraflarını paylaştı İZLE

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, piyasaya sürüldüğü bildirilen zehirli ayakkabıların bazılarının fotoğraflarını basına dağıttı.
  • 27.11.2014 - 16:02
  Bakanlık zehirli ayakkabıların fotoğraflarını paylaştı İZLE

  Bakanlık zehirli ayakkabıların fotoğraflarını paylaştı İZLE #1

  Çin'den gelen ayakkabılarda kanserojen madde belirlendi ve imhaya götürülen kutuların içindeki ayakkabıların değiştirildiği ortaya çıktı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, daha önce bulunan zehirli ayakkabıların imha edildiğini ancak piyasada hala imha edilmesi gereken 33 bin ayakkabı olduğunu söyledi.

  BAKANLIK, ZEHİRLİ AYAKKABILARIN FOTOĞRAFLARINI DAĞITTI

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunarak, piyasaya sürüldüğü bildirilen zehirli ayakkabıların bazılarının fotoğraflarını basına dağıttı.

  İŞTE ÇİN MALI ZEHİRLİ AYAKKABILAR

  Bakanlık zehirli ayakkabıların fotoğraflarını paylaştı İZLE

  Bakanlık zehirli ayakkabıların fotoğraflarını paylaştı İZLE #2

  Gerekli testlerden geçemeyen ve iç piyasaya sürülmemesi gereken ayakkabıların marka ve modelleri ile görsellerinin tespit edildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Söz konusu ayakkabılara ilişkin görseller, tüketicilerimizi bilgilendirmek amacı ile kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu ürünlerden satın alan veya herhangi bir satıcıda satışa sunulduğunu gören tüketicilerimiz, Bakanlığımız 'www.tuketici.gov.tr' adresindeki 'Tüketici Şikayetleri' linkinden veya 'ALO 175 Tüketici Şikayet Hattından' Bakanlığımıza şikayette bulunabilirler. Bakanlığımızın konuya ilişkin denetimleri yoğun olarak devam etmekte olup, denetimler hızla sonuçlandırılacak ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır."

  "24 FARKLI TİPTEN 12 TANESİNİN İZLERİNE ULAŞTIK"

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "24 farklı tipinden 12 tanesinin izlerine ulaştık, ama ne kadarı satıldı, ne kadarı stoklandı şu anda bilmiyoruz. Nihai olarak 'bu ayakkabılardır' diyebilmemiz için tahlile gönderdik. Birkaç gün içerisinde bu tahlil sonuçları çıkmış olacak" dedi.

  Zehirli ayakkabı nasıl anlaşılır İZLE

  Görüş Bildir