Euro
10.1867
0.46%
Dolar
8.678
0.36%
Altın
491.89
0.79%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
381.000
-7.49%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  'Maduro karşıtı koalisyon ABD ile önceden temas kurdu'

  Venezuela'da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido'yu tanıma konusunda ABD'ye katılan Latin Amerika ülkeleri koalisyonunun, haftalar önce bir araya geldiği iddia edildi.
  • AA
  • 26.01.2019 - 08:15
  'Maduro karşıtı koalisyon ABD ile önceden temas kurdu'

  Associated Press haber ajansının gizli görüşmelere katılan yetkililere dayandırdığı habere göre, Guaido'yu tanıyan Latin Amerika ülkelerinin sayısı yürütülen gizli diplomasi sonucu arttı.

   Maduro karşıtı koalisyon ABD ile önceden temas kurdu #1

  "WASHİNGTON, KOLOMBİYA VE BREZİLYA'YA GİTTİ"

  Guaido'nun, geçen aralık ayı ortalarında muhalefetin Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun yemin töreni sırasındaki protesto stratejilerine ilişkin bilgi vermek için Washington, Kolombiya ve Brezilya'yı ziyaret ettiği belirtilen haberde; Guaido'yu devlet başkanı olarak tanıyan Latin Amerika ülkeleri koalisyonunun, haftalar önce bir araya gelerek, gizli diplomasi yürüttüğü öne sürüldü.

   Maduro karşıtı koalisyon ABD ile önceden temas kurdu #2

  AMERİKALILARLA "ŞİFRELİ" GÖRÜŞMELER

  Guaido'nun, ''muhalefetin bazen havalimanlarında seyahat etmesi engellendiği'' gerekçesiyle şüphe uyandırmamak için gizlice Kolombiya sınırından geçerek Venezuela'dan ayrıldığı ifade edilen haberde, Guaido'nun şifreli mesajlarla iletişim kurduğu kaydedildi.

  Haberde ismi açıklanmayan bir Amerikalı yetkili, Guaido'nun siyasi danışmanına aracılar ile haber gönderildiğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir