Euro
10.1232
-0.14%
Dolar
8.5269
-0.25%
Altın
498.02
0.25%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
341.673
1.13%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Paris'te soyulan prens İbiza tatilinden vazgeçmedi

  Paris'te soyulan Suudi prensin, Kral Fahd'ın oğlu Abdülaziz olduğu ortaya çıktı. 250 bin euroyu saldırganlara kaptıran Prens, İbiza'daki tatil planını bozmadı.
  • 20.08.2014 - 08:58
  Paris'te soyulan prens İbiza tatilinden vazgeçmedi

  prens

  Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyinde önceki gece konvoyu saldırıya uğrayan Suudi prensin Kral Fahd'ın oğlu Abdülaziz olduğu ortaya çıktı. Fransız ve Arap medyasına göre, hedef alınan konvoy, 2005'te hayatını kaybeden Kral Fahd'ın oğlu Prens Abdülaziz'e aitti. 

  TATİLDEN VAZGEÇMEDİ

  Sabah'ın haberine göre; Paris'te alışveriş yaptıktan sonra İbiza adasına gitmekte olan Prens, saldırıya rağmen tatil planını bozmadı. Paris'in merkezinde ve Eyfel Kulesi'ne yakın mesafede yer alan Four Seasons George-V Oteli'nde konaklayan Prens Abdülaziz'in, lüks alışveriş mekanlarına yakın olmasından dolayı burayı tercih ettiği bildirildi.

  Paris te soyulan prens İbiza tatilinden vazgeçmedi #2

  250 BİN EURO PRENS'İN BİR HAFTALIK HARCAMASI

  Prens Abdülaziz'in diplomatik zırhı sayesinde yüklü miktarlarda nakitle Paris'e gidip geldiği kaydedilirken, saldırganların gasp ettiği 250 bin euroluk miktarın, Prens'in bir haftalık harcamasına denk geldiği iddia edildi. Prens'in konvoyunun saldırıya uğramasının ardından Fransız yetkililerin Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ı arayarak özür dilediği ve olayın en kısa zamanda aydınlatılacağı sözü verdiği açıklandı.

  Paris te soyulan prens İbiza tatilinden vazgeçmedi #3

  SİLAHLI SALDIRGANLAR TARAFINDAN PARASI ÇALINMIŞTI

  Paris'teki Suudi Arabistan Büyükelçiliği binasından çıktıktan sonra Bourget Havaalanı'na doğru hareket eden konvoyun önü yerel saatle 21.00 sularında silahlı saldırganlar tarafından kesilmişti. Konvoydaki bir minibüse el koyan saldırganlar 250 bin euro tutarında nakit para ve evrakı çaldıktan sonra kayıplara karışmıştı. Fransız polisi, çalınan evrakın diplomatik özelliği olmadığını belirtti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir