Petrol
112.01
-0.14%
Euro
17.363
-0.14%
Dolar
16.6412
0.02%
Altın
973.91
0.09%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
338.042
-1.12%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Ankara beyaza büründü

  Ankara beyaza büründü

  Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün başkent Ankara ile bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.
  • Ajanslar
  • 21.01.2016 - 08:40

  Ankara'da gece geç saatlerde başlayan kar yağışı tüm kentte etkili oldu. Kar ve soğuk hava hayvanları da olumsuz etkiledi.

  Ankara beyaza büründü #1

  Ankara beyaza büründü VİDEO

  OKULLAR TATİL EDİLDİ

  Ankara Valiliği, Milli Eğitim'e bağlı ilk, orta ve liseler ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

  Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrenciler için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla bugün milli eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

  Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar ile engelli personelin bugün idari izinli sayılacağı da bildirildi.

  Ankara beyaza büründü #2

  Ankara beyaza büründü #3

  Ankara beyaza büründü #4

  MANİSA

  MANİSA’nın Demirci İlçesi’nde, yoğun kar yağışı nedeniyle kaymakamlık tarafından ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

  UŞAK

  Uşak’ta, etkili olan kar yağışı nedeniyle valilik il genelinde ilk ve orta dereceli okulları bir günlüğüne tatil edildi. Kamu kuruluşlarında çalışan hamile ve engelliler de idari izinli sayıldı.

  ÇANAKKALE

  Çanakkale'nin Yenice İlçesi’nde, etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bugün ara verildi.

  BALIKESİR

  Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrencilerin mağdur olmaması için, Altıeylül, Karesi, Balya, Dursunbey ve Savaştepe’de, bugün tüm okulların, Gömeç İlçesi’nde, taşımalı eğitim yapan, Hacıoğlu, Kumgedik, Kuyualan, Keremköy, Kubaslar, Dursunlu, Ulubeyler ve Hacıhüseyinler, kırsal mahallelerindeki okulların tatil edildiğini internet sitesinden duyurdu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir