Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
139.395
5.05%
9ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 9 C

  Devlet Bahçeli 2013 bütçe konuşması

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, bütçe görüşmelerinde sert ifadeler kullandı.
  • 10.12.2012 - 16:56
  Devlet Bahçeli 2013 bütçe konuşması

  Devlet Bahçeli 2013 bütçe konuşması #1

  2013 Bütçesi TBMM Genel Kurulu görüşmelerinde kürsüye çıkan MHP lideri Devlet Bahçeli hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu.

  Meclis'te bütçe maratonu başladı

  HABUR'UN ÇÖZÜME NE FAYDASI OLDU?

  MHP lideri Bahçeli konuşmasında, cumhuriyetin bu milletin son kararı olduğunu söyledi ve  "Numaralı cumhuriyet sevdalıları, başkanlık sevdası peşindekiler aynanın karşısında kendisine yeniden yön vermeli" dedi. Habur'daki taviz sorununun çözüme bir katkı sağlamadığını belirten Bahçeli şöyle devam etti: "3 yıl önce başlattığınız demokratik açılıma sözde Kürt sorunu demekle Kürt kardeşlerimin sorunu demekle sorunun çözümünde bir fayda elde edilmiş midir? Habur'daki taviz sorunun çözümüne bir fayda sağlamış mıdır?"

  "EŞKIYA RIZA'YI ÖVÜP ATATÜRK'Ü HEDEFE KOYDULAR"

  Mustafa Kemal Atatürk'ü önemsizleştirmenin hiçbir akılla izah edilemeyeceğini belirten Bahçeli: "Dersim'deki eşkıyayı kutsamak, eşkıya Rıza'yı övüp Gazi Mustafa Kemal'i hedefe koymak mücadele edenleri önemsizleştirmeyi hangi akılla izah edeceksiniz. Yakında Patrona Halil'e de iade-i itibar verilir." dedi. 

  Bahçeli'den NATO'ya sert eleştiri

  Devlet Bahçeli 2013 bütçe konuşması #2

  "BİZİ KORUMAK KİMİN HADDİNE?"

  Türkiye'nin NATO'dan Patriot füzelerini talep etmesine de değinen Bahçeli şu ifadelere yer verdi: "AKP hükümeti NATO'nun beyanlarına karşı açıklama yapmalı. NATO'nun bizi değil, bizim onları korumamız gerekmektedir. Sınıra Patriot konulması doğru ve mantıklı bir adımdır. Hz. Peygambere hakarette tepkisiz kalan bir kişi, bugün NATO Genel Sekreteri olarak Türkiye'yi korumaktan söz etmektedir. Bizi korumaya almak kimin haddinedir. Türkiye manda ve himaye altına alınmıştır da bizim mi haberimiz yoktur. Türkiye NATO'nun planlarına karşı koymalı, İzmir merkezli yapının da ne olduğu kamuoyuna açıklanmalıdır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir