Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
489.295
4.77%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Japon bankalarından Putin'e Ukrayna darbesi

  Tüm uyarılara rağmen Ukrayna krizinde geri adım atmayan Rusya, ekonomik anlamda zor günler yaşamaya başladı. İki Japon bankası Ruslara kredi vermeyi durdurdu.
  • 19.04.2014 - 11:47
  Japon bankalarından Putin'e Ukrayna darbesi

  Japon bankalarından Putin e Ukrayna darbesi #1

  Ukrayna krizinden sonra zor günler geçiren ve büyük ölçüde yabancı sermaye çıkışı yaşayan Rus ekonomisine bir darbe de Japonlardan geldi. Japonya'nın en büyük iki bankası Rusya'da kredi vermeyi durdurduklarını açıkladı.

  FALİYETLER DONDURULDU

  Ukrayna krizi yükselirken Rus ekonomisinde çarpıcı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rus ekonomisinden milyarlarca dolar sermaye çıkış yaparken bu kez iki dev bankanın Rus müşterilerine yönelik faaliyetlerini büyük ölçüde dondurdukları açıklandı.

  DEV BANKALAR KREDİ KONUSUNDA İSTEKSİZ

  Japonya'nın en büyük iki bankası Sumitomo Mitsui ile Bank of Tokyo-Mitsubishi Financial Times gazetesine Rusya'da kredi vermeyi durdurduklarını açıkladı. İki Japon bankasının bu hamlesi Ukrayna krizinin büyümesinin ardından dünyanın dev bankalarının Rus müşterilerine kredi vermekteki isteksizliğini de pekiştirmiş oldu. Bankaların en çok Rus zenginlerine gelecek yaptırımlardan ürktüklerini belirten bir üst düzey Rus bankacı Japonların ise herkesten ihtiyatlı davrandığını belirtti.

  TAHVİL İHRAÇLARI DA DİBE VURDU

  Ukrayna krizi Rusya'nın tahvil ihracını da sekteye uğratıyor. Bu sene şimdiye kadar 9.1 milyar dolar Rus tahvili ihraç edilirken bu rakam 2009 yılından bu yana yüzde 74'lük bir düşüşe işaret ediyor. Rusya'da özel sektör de tahvil ihracı konusunda sıkıntı yaşanıyor. Bu sene sadece Gazprom ve Sberbank'tan 1 milyar dolarlık tahvil ihracı gerçekleşti. Ukrayna'nın Doğusunda Rus Ayrıkçılar Silah Bırakmıyor

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir