Petrol
94.05
-0.92%
Euro
18.3124
0.39%
Dolar
17.9606
0.27%
Altın
1.029
0.68%
Borsa
2783
0.00%
Bitcoin
433.204
4.47%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C
  Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreni yapıldı

  Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreni yapıldı

  Başbakan Binali Yıldırım, Ankara-Kahramankazan yolu temel atma törenine katılarak yatırımların devam edeceğini açıkladı.
  • AA
  • 18.08.2017 - 16:31

  Yıldırım, Kahramankazan'da düzenlenen "Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreni"nde yaptığı konuşmada, Ankara'nın her zaman hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek, "15 Temmuz'un kahramanı Kahramankazanlılara ne hizmet yaparsak azdır." ifadesini kullandı.

  Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreni yapıldı #1

  YATIRIMLAR HIZ KESMEYECEK

  Türkiye'nin her köşesinde olduğu gibi Kahramankazan'a da yatırımların hız kesmeden devam edeceğini belirten Yıldırım, temeli atılacak yolun ilçeye kazandırılan eserlerden sadece biri olduğunu söyledi.

  Marmara ve Van depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, iki gün önce Gölcük'te kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak toplu konutların temelini attıklarını anımsattı.

  Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreni yapıldı #2

  YÜKSEK HIZLI TREN GARININ TEMELİ ATILACAK

  Yarın da Konya'da olacağını açıklayan Yıldırım, Yüksek Hızlı Tren Garı ve Kayacık Lojistik Merkezinin temelini atacaklarını dile getirdi.

  Yıldırım, "Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyacağız." sözü ve kararlığıyla yola çıktıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde ülkeye, millete hizmet etmeye devam edeceklerini aktardı.

  Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreni yapıldı #3

  "BÜYÜME VE KALKINMA DEVAM EDECEK"

  "2017 büyümenin, kalkınmanın hız kesmeden devam edeceği bir yıl olacak." sözünü anımsatan Yıldırım, Türkiye'nin şu an dünyanın 17'nci Avrupa'nın 6'ncı ekonomisi olduğunu kaydetti.

  Yıldırım, "Türkiye bu yılın ilk 4 ayında yüzde 5 büyüdü. İkinci 4 ayda daha fazla büyüyecek. Büyüme oranları itibariyle dünyanın 3'üncü ülkesi olduk. Avrupa ülkelerinin hepsi bizim arkamızdan geliyor. Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğinde 8 ayda 1 milyonun üzerinde yeni vatandaşımıza iş, aş sağladık. Enflasyon tek haneli rakamlara indi, daha da aşağı inecek. Mart ayında yüzde 12'ye yaklaşan işsizlik oranı şu anda yüzde 10,5'in altına indi. İnşallah daha da geri gidecek. İşsizliği de tek haneli rakamlara indireceğiz. Turizm gelişiyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir