Petrol
91.69
-0.70%
Euro
18.2742
0.16%
Dolar
17.9632
0.28%
Altın
1.021
-0.07%
Borsa
2941
0.94%
Bitcoin
424.812
-1.79%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  CHP'de cemaat tartışması

  CHP'de cemaat tartışması

  "Cemaatle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti" diyen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e parti içinden cevap geldi.
  • 07.04.2014 - 09:11

  Muhalefet partisi CHP, 30 Mart yerel seçimlerinde alınan düşük oy oranını analiz etmeye çalışıyor. CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, yerel seçimlerdeki "ağır" yenilgi"ye cemaat ile işbirliği yapılmasının sebep olduğunu söylemişti. Güler'in bu çıkışına, genç PM üyesinden sürpriz bir yanıt geldi. 

  CHP de cemaat tartışması #1

  ''İSTİFA EDİN PARTİMİZDEN''

  Güler’in, sosyal paylaşım ağı Twitter’da yazdığı “Cemaatle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti; mumdan gemilere ateş denizinde ne olursa, seçim sonucu da o oldu” yorumuna, partide iki dönemdir Parti Meclisi (PM) üyesi olarak görev yapan Ekrem Kerem Oktay, yine Twitter üzerinden cevap verdi. Oktay, “Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?” yanıtını vererek, istifa çağrısında bulundu.

  ''İZMİR AKP'YE DESTEĞİNİ YÜZDE 5 ORANINDA GERİ ÇEKMİŞTİR''

  CHP’li Güler ayrıca İzmir’deki 8 ilçenin kaybedilmesi üzerine internet sitesi üzerinde bir analiz yayımladı. Güler, “İzmir’de CHP seçmeni, ülkemizin güvencesi olma özelliğini sürdürmektedir. Tüm ülkeyi kasıp kavuran AKP iktidarına karşı direnişini sürdürmektedir. İzmir seçmeni AKP’ye desteğini yüzde 5 oranında geri çekmiştir” dedi.

  ''BU SONUÇLAR İZMİR İÇİN BAŞARISIZLIK DEMEKTİR''

  CHP’nin 2009 seçimlerine göre büyükşehir oyunu yüzde 5,1, ilçe belediye oyunu yüzde 2,3 oranında azalttığı tespitini yapan ancak 2011 milletvekili seçimlerine göre oyunu artırdığı tespitinde bulunan Güler, “Bu sonuçlar İzmir için başarısızlık demektir. Ve ek olarak, yolsuz, yasakçı, savaşçı, anti-laik ve ATATÜRK düşmanı bir iktidarın varlığı da hesaba katılınca, bu sonuçlar İzmir’de bizim için hezimet demektir” ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir