Petrol
110.52
0.48%
Euro
17.0344
1.39%
Dolar
15.9418
0.43%
Altın
953.7
1.18%
Borsa
239
0.73%
Bitcoin
485.561
2.10%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Emrullah İşler: Bir iflası Ekmel yaşadılar

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı basın açıklamasında Pensilvanya'ya gönderme yaparak "Bir iflası Ekmel yaşadılar." dedi.
  • 10.08.2014 - 21:51
  Emrullah İşler: Bir iflası Ekmel yaşadılar

  Emrullah İşler: Bir iflası Ekmel yaşadılar #1

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olduğunun açıklanmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  "ÇATI ÇÖKTÜ"

  Emrullah İşler, "Şu saat itibariyle 'çatı'nın çöktüğünü hep birlikte, 77 milyon ve bütün dünya görmüş oldu. Bu 'çatı'nın altında kalanlar var. Elbette onların ödeyeceği bir takım bedeller olduğunu düşünüyorum. Bu 'çatı'nın arkasında ana muhalefet partisi ve muhalefet partisi olmak üzere bazı irili ufaklı partiler vardı. Çatı aday övünüyordu '13 parti beni destekliyor' diye. Biz de bu partilerin bir kıymeti olmadığını söylemiştik. Neticede bugün bunun net olarak anlaşıldığını görüyoruz" dedi.

  Emrullah İşler: Bir iflası Ekmel yaşadılar İZLE

  "BİR İFLASI EKMEL YAŞADILAR"

  Emrullah İşler, "En önemlisi bu dayatmanın arkasında Pensilvanya'nın olduğunu ve paralel yapının olduğunu söylemiştik. Bunlar da yapmış olduğu açıklamalarla bunu doğrulamış oldular. Türkiye'yi bozarak ve dini terimleri kötü bir şekilde kullanarak 'İhsani Ekmel', 'İmanı Ekmel', 'Rızayı Ekmel' gibi ifadeler kullanmıştı Pensilvanya'daki zat. Şu an itibariyle ben de onun bu kullanımına göndermede bulunarak diyorum ki seçim sonuçları 'İflası Ekmel' olmuştur. Bir 'İflası Ekmel' yaşadılar. Bu sonuç bizleri mutlu etti. Buradan milletimizi kutluyorum. Bu başarı milletimizin başarısıdır. Dayatmalara ve projelere bir kez daha prim vermedi. Erdoğan 8 kere seçimlere girdi ve her seferinde büyük başarı ile bu seçimlerden çıktı. 9. seçim kendisinin seçimi oldu. Aldığımız oya baktığınız zaman pardtinin aldığı oy oranının üzerinde bir oy aldığını görüyoruz" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir