Euro
10.3063
-0.03%
Dolar
8.7632
0.01%
Altın
492.82
0.39%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
388.789
4.08%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C
  HDP'li bakanlar tezkereye hayır diyecek

  HDP'li bakanlar tezkereye hayır diyecek

  HDP’li bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan, 2 Ekim’de süresi dolacak tezkereye "Hayır" diyeceklerini söyledi.
  • 31.08.2015 - 08:42

  HDP li bakanlar tezkereye hayır diyecek #1

  İlk toplantısını bu hafta yapması beklenen geçici hükümette ilk kriz, TSK’nın Irak ve Suriye’ye yönelik sınır ötesi operasyon yapmasını öngören Başbakanlık tezkeresinin görüşmelerinde yaşanacak. HDP’li bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan, 2 Ekim’de süresi dolacak tezkereye “Hayır” diyeceklerini vurguladı.

  "ÇATLAK BİZİ İLGİLENDİRMEZ, TAVRIMIZ 'HAYIR'"

  Habertürk’e konuşan AB Bakanı Konca, geçici hükümette çatlak görüntüsü oluşturmamak için HDP’li bakanların, Meclis’teki tezkere görüşmelerinde kabinedeki arkadaşlarına vekâlet vereceklerine dair söylentilerin doğru olmadığını belirterek, "Böyle bir şey mümkün değil. Biz HDP’nin, kendi partimizin çizgisi doğrultusunda Bakanlar Kurulu’nda yer alacağız. Kimse irademizi teslim alamaz. Çatlak olurmuş, çatlak bizi ilgilendirmez. Tavrımız ‘Hayır’ olacak" ifadesini kullandı.

  "TEK DERDİMİZ SİLAHLARIN SUSMASI"

  "Ne makam ne mevki derdimiz var. Bizim tek derdimiz silahların susması" diyen Konca, "Bakanlar Kurulu’nda halk bizim kendileriyle bütünleştiğimizi görecek. Bizim derdimiz akan kanı durdurmak. 1 Kasım’dan önce silahlar susmalı. İnsanlıktan nasibini almış insanların en acil görevi budur" değerlendirmesini yaptı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir