Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.686
-0.54%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  Devlet Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a sert çıkış İZLE

  Devlet Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a sert çıkış İZLE

  MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısı konuşmasının sonlarında Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı konusu ile ilgili sert sözler söyledi. Bahçeli ses tonunu öyle yükseltti ki gruptaki MHP'liler adeta coşku patlaması yaşadı.
  • 08.04.2014 - 11:30

  Devlet Bahçeli den Başbakan Erdoğan a sert çıkış İZLE #1

  Devlet Bahçeli, 30 Mart yerel seçimlerden sonra yaptığı ilk grup toplantısı konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi.

  Devlet Bahçeli: Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olmaz İZLE

  "TÜRK MİLLETİ KRAL SEÇMEYECEK, SULTAN ATAMAYACAK"

  Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimlerini konuşmak için erken olduğunu vurguladı. Fakat Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiası hakkında sert çıkışlarda bulundu. Bahçeli yaptığı konuşmasında ses tonunu yükselterek, "Bu yüce makama seçilecek şahsiyetin şaibeden uzak temiz sicile sahip olması şarttır. Türk milleti kral seçmeyecek, sultan atamayacak, emir tayin etmeyecek. Peki ne yapacak? Cumhuru temsil edecek, milli kimliğe saygı duyup benimseyecek hakkında şaibe olmayan kişiye onay verecektir.

  Devlet Bahçeli den Başbakan Erdoğan a sert çıkış İZLE #2

  "ERDOĞAN'DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ, OLAMAZ, OLAMAYACAK"

  Önce özerkliğe arkasından Kuzey Kürdistan'a açık kapı bırakandan cumhurbaşkanı olmaz, Türkiye'yi birbirine düşürmeye çalışandan cumhurbaşkanı olmaz, bebek katili ile müzakere edenden, teröristlere kucak açandan cumhurbaşkanı olmaz, milleti 36'ya ayırmaya çalışandan, Twitter kapatandan cumhurbaşkanı olmaz, adaletten kaçandan, rüşvetçilere kol kanat gerenden cumhurbaşkanı olmaz, evdeki paralarını sıfırlarken haysiyeti sıfıra düşürenden cumhurbaşkanı olmaz, milliyetçiliği ayaklar altına alandan Türkiye Cumhurbaşkanı olmaz olamayacak.

  "HER İNSAN EVLADI OLABİLİR, NE VAR Kİ ERDOĞAN OLAMAZ"

  İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da Cumhurbaşkanı olmaz. Siyasi görüşü, fikri aidiyeti meshebi ve yöresi ne olursa olsun, ister AKP'li, ister MHP'li, ister CHP'li olsun, her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Erdoğan olamaz, milletin terazisi bu sikleti çekmez." ifadelerini kullanarak salondaki partilileri coşturdu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir