Petrol
77.62
0.58%
Euro
19.5912
0.02%
Dolar
18.6451
0.06%
Altın
1.069
-0.10%
Borsa
4778
-1.03%
Bitcoin
318.271
0.08%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Yeryüzü Doktorları Gazze'de ofis açtı

  40 ülkede faaliyet gösteren Yeryüzü Doktorları'nın Gazze Ofisi, Filistin Sağlık Bakanlığı yetkililerinin katılımıyla açıldı.
  • AA
  • 28.03.2015 - 03:45
  Yeryüzü Doktorları Gazze'de ofis açtı

  doktorlar gazze

  Açılışta, AA muhabirine açıklamalarda bulunan Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan Alimoğlu, "Hava, kara ve denizden abluka altında olan Gazze'de açılışını yaptığımız ofisin, tıpla alakalı her konuda büyük fayda sağlayacağı kanaatindeyiz" dedi.

  Ofisin, Türkiye ve yurt dışındaki hayır sahiplerinin katkılarıyla açıldığını ifade eden Alimoğlu, buraya doktor göndereceklerini, hastane ve tıp fakültelerine destek vereceklerini, altyapı, teknolojik ve tıbbi cihazlar konusunda da yardımcı olacaklarını kaydetti.

  Alimoğlu, önceki yıllarda bazı zor ve önemli ameliyatları gerçekleştirmeleri için Gazze'ye doktor gönderdiklerini ve bazı hastanelere tıbbi cihaz ile altyapı konusunda destek verdiklerini hatırlattı.

  Filistin Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Ebu Riş de "Türkiye'nin Gazze'ye büyük destekleri oldu. Son İsrail saldırıları sırasında onlarca Filistinli yaralının tedavisine katkıda bulundu" diye konuştu.

  Ebu Riş, "içinde bulundukları bu zor zamanlarda yaptıkları yardımlar nedeniyle Türk hükümeti, halkı ve kuruluşlarına" teşekkür ettiğini belirtti.

  Yeryüzü Doktorları ayrıca Gazze'de, Filistin'de sağlık eğitimi ve bilimsel araştırma kapasitesinin geliştirilmesi ile ortak bilimsel çalışma olanaklarının artırılmasını konu alan "1. Türkiye-Filistin Cerrahi Kongresi" düzenliyor. Dün başlayan kongre yarın sona erecek


  Görüş Bildir