Dolar
6.8025
-0.1101%
Euro
7.5747
0.0805%
Altın
1738.62
-0.0597%
Borsa
107266.19
0%
G. Altın
380.213
-0.1887%
Bitcoin
68751.46
5.0155%
15ºC
İstanbul
Sağanak yağış 15 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan saldırı sonrası ilk açıklama

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan saldırı sonrası ilk açıklama

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki saldırı sonrası yazılı bir açıklama yaptı.
  • 10.10.2015 - 13:42

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan saldırı sonrası ilk açıklama

  V

  Ankara'da barış mitingine katılanlara yönelik 95 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaparak, "Saldırı kardeşliğimizi geleceğimizi hedef alıyor. Birliğimize kasteden saldırıyı kınıyorum. Gösterdiğimiz dayanışma en anlamlı dayanışma olacaktır .Her türlü terör eyleminin karşısındayız. Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum." dedi.

  "ŞİDDETLE KINIYORUM"

  Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

  “Bugün Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen terör eyleminde, birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, birçok vatandaşımızın da yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz.

  SALDIRILAR ARASINDA HİÇBİR FARK YOK

  Teröre en büyük desteği, terör eylemleri ve terör örgütleri karşısında çifte standartla hareket edenler vermektedir. Daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleri ile bugün Ankara Tren Garı'nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur"

  AMACI, FARKLI TOPLUM KESİMLERİNİ BİRBİRİNE DÜŞÜREBİLMEKTİR

  Millet olarak, özellikle de siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medya olarak, bu saldırıların tümüne karşı, aynı duyarlılıkla, aynı samimiyetle, aynı insani ve ahlaki duruşla tavrımızı ortaya koymalıyız. Diğer terör eylemleri gibi Ankara Tren Garı'ndaki saldırı da, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, geleceğimizi hedef almaktadır. Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır. Ankara'daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir.

  HERKESİ SORUMLU DAVRANMAYA DAVET EDİYORUM

  Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum. Devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum"

  Görüş Bildir