Euro
15.4794
-0.37%
Dolar
13.6821
-0.27%
Altın
785.49
-0.13%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
717.555
-0.04%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Taner Yıldız'dan Kılıçdaroğlu'nun sandık çağrısına cevap

  Taner Yıldız, Kılıçdaroğlu'nun 'elektrikler kesilirse sandıklara oturun' çağrısına esprili bir cevap verdi.
  • Ajanslar
  • 28.05.2015 - 15:03
  Taner Yıldız'dan Kılıçdaroğlu'nun sandık çağrısına cevap

  Taner Yıldız dan Kılıçdaroğlu nun sandık çağrısına cevap #1

  Seçim çalışmaları için Kayseri'ye gelen Bakan Yıldız, serbest bölgede bir fabrikayı ziyaret etti.

  "YERİNİ BİLE DEĞİŞTİREMEZSİN"

  Gazetecilerin, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını hatırlatması üzerine Yıldız, "Anketleri ellerine aldıkça yani ümitsizliklerini görüyorum. Ondan dolayı yorum yapmayayım ama bu bir kanun işi, mevzuat işi. Herkes istediği her yere oturamaz Türkiye'de. Seçimin genel hükümleri ve seçmen kütükleriyle ilgili düzenlenen kanunun ilgili maddesinde, sandığın döküm ve sayımı ile ilgili konularda dahi düzenleme getirilmiş. Bırakın üzerine oturmayı yerini değiştirmezsin. Herkes her istediği yere oturamaz. Bu konularda daha sorumlu davranmamız, devlet adamlığına yakışır üslup takınmamız lazım.

  Taner Yıldız'dan Kılıçdaroğlu’nun sandıklara oturun çağrısına cevap İZLE

  "SANDIKLAR 70 KİLONUN ÜZERİNDE KIRILIR"

  Ayrıca baktırdım, sandıklar ahşap zannediliyor, şeffaf ve plastik. 70 kilonun üzerinde kırılma tehlikesi var. Kırılırsa 2 ila 5 ay hapis cezası var. Ben tavsiye etmiyorum. Yaklaşık 177 bin sandık içerisinde ne sandığa oturmanızı gerektirecek ne sandığın arkasına sığınmanızı gerektirecek herhangi bir işlem inşallah olmayacaktır. Elektrikle alakalı herhangi bir sıkıntı inşallah yaşanmayacaktır. Yüksek Seçim Kurulu'nun bu manada yaptığı düzenlemeler kanuni yaptırımları da taşıyor. O yüzden devlet malına zarar vermek bunlar zimmetlidir sandıklar. Sakın ola bu sandıkların üzerine oturmayın arkadaşlar sandıklara herhangi bir şey yapmayın. Hangi kiloda olursanız olun kırılma tehlikesi var. Ben tavsiye etmiyorum" dedi.

  Yıldız, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarın Kayseri'ye gelişiyle ilgili de, "Yarın inşallah ihtişamlı bir miting düzenleyeceğiz. Hemşehrilerimiz, Türkiye'nin istikrarına olan borcunu ödemiş olacak. Vatandaşlarımızı 18.00'de mitinge bekliyoruz" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir