Euro
10.0015
0.17%
Dolar
8.3042
-0.02%
Altın
476.35
-0.03%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
431.498
-2.69%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C
  YAŞ kararları açıklandı - izle

  YAŞ kararları açıklandı - izle

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladı.
  • 03.08.2013 - 12:04

  YAŞ kararları açıklandı - izle #1

   

  YAŞ kararları açıklandı, işte yeni komuta kademesi - izle

  Buna göre, Hava Kuvvetleri Komutanı Mehmet Erten YAŞ üyesi oldu. 34 amiral ve general üst rütbeye, 50 albay ise general ve amiralliğe yükseldi.

  Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Yaşar Güler olurken Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten ise Yüksek Askeri Şura üyeliğine getirildi.

  Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin (EDOK) Komutanı Korgeneral Salih Zeki Çolak, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, 3. Ordu Komutanı ise Korgenaral Ümit Dündar oldu.

  KOMUTA KADEMESİ DEĞİŞTİ

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na oramiralliğe terfi eden Koramiral Bülent Bostanoğlu getirildi. Hava Kuvvetleri Komutanı orgeneralliğe yükseltilen Korgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı ise Orgeneral Servet Yörük oldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Oramiralliğe terfi eden Koramiral Bülent Bostanoğlu getirildi. Hava Kuvvetleri Komutanı orgeneralliğe yükseltilen Korgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı ise Orgeneral Servet Yörük oldu.

  KALYONCU EMEKLİĞE SEVK EDİLDİ

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na getirilmesi beklenen Kalyoncu da emekliye sevkedildi.

  İŞTE İSİM İSİM YENİ KOMUTANLAR

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir