Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
346.503
5.25%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Elazığ'da NATO boru hattı patladı

  Elazığ'da patlayan NATO akaryakıt boru hattından yayılan yaklaşık 15 bin litre motorinin bir kısmı köylülerin ortak çalışmasıyla kurtarıldı.
  • 09.03.2015 - 11:22
  Elazığ'da NATO boru hattı patladı

  vergi.jpg

  Elazığ’ın Kovancılar ilçesi Saraybahçe köyü sınırları içinden geçen NATO akaryakıt boru hattında hasar meydana geldi. Araziyi düzeltmek amacıyla yapılan çalışma esnasında iş makinesinin kırdığı boru hattından çevreye hızla akaryakıt akmaya başladı. Yaklaşık 50 metre yüksekliğe ulaşan akaryakıtın çevreye daha fazla yayılmaması için köylüler tarafından yoğun bir çalışma başlatıldı.

  Önce, hasarın meydana gelen bölgeyi onarmaya çalışan köylüler bir yandan da etrafa yayılan akaryakıtı tankerlere doldurdu. Arsa sahibi Musa Demir, arsasının içinden boru hattı geçtiğini bildiğini ancak hafta sonu olduğu için yetkililere ulaşamadığını söyledi. Boru hattının çok yakın mesafeden geçtiğini savunan Demir, olayda herhangi bir ihmalin söz konusu olmadığını öne sürdü.

  Elazığ da NATO boru hattı patladı #2

  15 BİN LİTRE AKARYAKIT AKTI

  Görgü tanıkları da iş makinesinin çalışma esnasında boruyu kırdığını ve akaryakıtın metrelerce yüksekliğe sıçradığını aktardı. Yaklaşık 15 bin litre akaryakıtın çevreye yayıldığını ifade eden görgü tanıkları boru hattının fazla derinde olmaması nedeniyle bu tür kazaların yaşanabileceğini söyledi. NATO boru hattında meydana gelen kaza nedeniyle İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler de olay yerine gelerek inceleme yaptı. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

  Elazığ da NATO boru hattı patladı #3

  Elazığ da NATO boru hattı patladı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir