Dolar
7.3022
1.3546%
Euro
8.6119
1.523%
Altın
1934.12
1.1553%
Borsa
1114.18
0.372%
G. Altın
455.31
2.8277%
Bitcoin
84130.55
3.2841%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Polis Öcalan'ın doğduğu köye kütüphane yaptırdı

  Abdullah Öcalan'ın doğduğu Halfeti İlçesi'ne bağlı Ömerli Köyü'ne kütüphane yapıldı.
  • 17.01.2013 - 15:14
  Polis Öcalan'ın doğduğu köye kütüphane yaptırdı

  Polis Öcalan ın doğduğu köye kütüphane yaptırdı #1

  Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, Abdullah Öcalan'ın doğduğu Halfeti İlçesi'ne bağlı Ömerli Köyü'ndeki ilköğretim okuluna kütüphane kurup öğrencilere eğitim seti dağıttı.

  Polisler, İmralı Adası'nda ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası çeken Abdullah Öcalan'ın doğduğu Halfeti İlçesine bağlı Ömerli Köyü'ndeki okula eğitim amaçlı ziyarette bulundu.

  Polisten Öcalan'ın doğduğu köye kütüphane

  KÜTÜPHANE KURULDU

  Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin 'Bir Kitap Bir İnsan Projesi' kapsamında Öcalan'ın doğduğu Ömerli Köyü'nde öğrencilere eğitim seti dağıtıp kütüphane kurdu. Koliler dolusu kitaplarla birlikte Ömerli İlköğretim Okulu'na giden polisler, 2 derslikli 65 öğrencisi bulunan sınıfın bir köşesine dolaplar yerleştirip, kütüphane kurdu. Ardından Türk bayraklarıyla donatılan sınıftaki öğrencilere polis çocuk kimlik kartı, boyama kitapları, ders programı, çocuk hakları kitapları broşür ve dergi dağıtıldı.

  "YANLIŞ YOLA SAPMAYIN"

  Ömerli Köyü'ndeki öğrencilerle kısa sürede kaynaşan 10 kişilik polis ekibi, öğrencilerle birlikte okul sıralarında oturup sohbet etti. İlk kez Ömerli Köyü'nde böyle bir faaliyette bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Halfeti İlçe Emniyet Müdürü Erol Öztekin şöyle dedi:

  "Bugün Ömerli Köyü'nde eğitim gören öğrencilerimizi koliler dolusu kitap ve eğitim setleriyle birlikte ziyaret ettik. Geleceğimiz olan bu çocuklarımız için okulda kütüphane kurduk. Yine öğrencilerimize eğitim setlerini dağıttık. Bizim öğrencilerden tek isteğimiz; onların yanlış bir şeye bulaşmaması, yanlış yola sapmaması, devlet ve milletine faydalı doğru ve dürüst insanlar olarak yetişmesi. Burada başka bir düşüncemiz yoktur. 'Bir kitap bir insan' projesi kapsamında 10 ilçede 200 kütüphane oluşturduk ve şimdiye kadar 30 bin adet kitap dağıtımını gerçekleştirdik."

  Görüş Bildir