Euro
10.1158
0.57%
Dolar
8.5833
0.67%
Altın
486.23
1.19%
Borsa
1.424
0.42%
Bitcoin
409.423
0.78%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C
  Yunanistan'a kaçan darbeciler için başka bir ülke

  Yunanistan'a kaçan darbeciler için başka bir ülke

  Yunan Real News gazetesi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Yunanistan'a kaçan 8 eski askerin, bir başka ülkeye gitmesi için müzakerelerde bulunulduğunu açıkladı.
  • AA
  • 14.01.2019 - 01:47

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 eski askerin, başka bir ülkeye gitmeleri için müzakere yürütüldüğü belirtildi.

  Yunanistan'ın Real News gazetesinde yer alan haberde, FETÖ üyesi darbeci askerlerin gönderilebileceği bir ülkenin bulunmasına yönelik çabaların sürdüğü açıklandı.

  Gazeteye göre, 8 eski askerden 4'ünün iltica işlemleri tamamlanırken, diğer 4'ünün nisan ayına kadar iltica haklarını kazanacakları ifade edildi.

  İltica ile darbeci askerler, seyahat belgesi alma hakkına sahipken bunun gerçekleşmediği vurgulanan haberde, neden olarak bazı ülkelerle "perde arkasında" yürütülen müzakerelerin bulunduğu belirtildi.

  Yunanistan a kaçan darbeciler için başka bir ülke #1

  GÜVENCE TALEP EDİYORLAR

  Gazete ayrıca, 8 eski askeri temsil edenlerin söz konusu ülkelerle müzakerelerinde, Türkiye'ye kaçırılma ihtimallerine karşı kesin güvence talep ettiklerini ileri sürdü.

  Öte yandan, darbeci askerleri resmi veya gayri resmi yollardan kabul etmesi amaçlanan ülkelerin ise Avrupa dışında bir başka kıtada bulunduğu bilgisine yer verildi.

  Darbeci askerlerin kırmızı bültenle aranması için Türkiye'nin, İnterpol'e yazı yazdığını bildiren gazete, başka bir ülke aranmasında bu durumun da etkili olduğunu savundu.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir