Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
419.049
2.48%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  BDP'li vekillerin PKK'ya okul yakma tepkisi

  BDP'li vekillerin PKK'ya okul yakma tepkisi

  Eğitim öğretim yılının başlamasıyla PKK Doğu ve Güneydoğu'da okul yakınca BDP'li vekillerden sert tepki geldi.
  • 12.10.2012 - 10:57

  BDP li vekillerin PKK ya okul yakma tepkisi #1

  ENSONHABER.COM/ÖZEL HABER PKK'nın Doğu ve Güneydoğu'daki okul yakma eylemleri bölgede tepkilere neden olurken BDP cephesinden de bu olaya tepkiler geldi.

  BDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Demir Çelik, okul yakma eylemlerine sert tepki gösterdi.

  ÇOCUKLARI SAVAŞIN HEDEFİNE GETİRMEK SAVAŞ SUÇUDUR

  Konuyla ilgili Ensonhaber.com'a açıklamalarda bulunan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, bu tarz eylemleri tasvip etmelerinin söz konusu olamayacağını belirterek, 'Bugün çocukları bu savaşın hedefi durumuna getiren herkes, savaş suçu işlemiş olacaktır. Tarih bize gösteriyor ki savaş hep çocukları vurur. Bunu bilmeyen ya da bilmezden gelenlerin yarattığı acılı tarihi hep beraber yaşadık. Bugün de yaşıyoruz. Bu kaderi değiştirmeye değil, acıları artırarak devam ettirmeye çalışanların yanılgısına ortak olmamız mümkün değildir.' diye konuştu.

  ANADİLDE EĞİTİM VERİLMİYOR DİYE OKUL YAKILMAZ

  TBMM'de basın toplantısı düzenleyen BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, okullara yönelik saldırılara ilişkin şunları söyledi: "Her şeyden önce anadilde eğitimi savunmak doğru ama anadilde eğitim yapılmıyor diye okulu hedef almak doğru değil, insani değil. Okullar Milli Eğitim Bakanlığı'nın kurallarını uygular. Onu basmak, molotofla yangın yerine çevirmek yanlış" diye konuştu.

  OKUL YAKMAK TERÖR EYLEMİDİR

  TBMM basın toplantısında düzenleyen BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ise okullara yapılan saldırılar ile ilgili, "Bu olaylar kim tarafından yapılırsa yapılsın, yanlıştır, terör eylemidir. Eskiden devletin bekâsı adına birileri köy yakıyordu, insanlar caddelerde infaz ediliyordu. Bugün de eğitimin engellenmesi yanlıştır. Kürt siyasal talepleri adına da yapılsa terör eylemidir." dedi.

  BDP li vekillerin PKK ya okul yakma tepkisi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir