Dolar
7.7025
0.0207%
Euro
8.9806
0.0501%
Altın
1856.04
-0.3976%
Borsa
1103.5
0.077%
G. Altın
460.841
-0.1719%
Bitcoin
79494.79
0.7666%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Cerablus operasyonu sonrası Barzani'den ilk açıklama

  IŞİD ile ortak mücadelede mutabakata vardıklarını belirten Mesud Barzani, "Bölgede büyük değişimler kapıda" dedi.
  • Ajanslar
  • 24.08.2016 - 15:06
  Cerablus operasyonu sonrası Barzani'den ilk açıklama

  barzanii

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Ankara ziyaretinin 2'nci gününde IKBY'deki medya organlarıyla basın toplantısı düzenleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

  "FETÖ'YE AİT OKULLARIN DURUMU ELE ALINDI"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile yaptığı ayrı görüşmelerde IKBY'de FETÖ'ye ait okulların durumunun ele alındığını belirten Barzani, "Toplantı'da Gülen'e ait Kürdistan'daki okulların durumunu konuştuk. Orada eğitim alan öğrencilerin zarar görmeden sorunun çözülmesi konusunda anlaşmaya vardık" dedi.

  "HEPİMİZ ÇOK HASSAS BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile yaptığı görüşmenin çok önemli olduğuna vurgu yapan Barzani, bu konuda şunları söyledi:

  "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile çok önemli görüşmelerim oldu. Hepimiz çok hassas bir süreçten geçiyoruz ve önemli konuların ele alınması için iyi bir fırsattı. Aynı zamanda hükümet yetkililerini bir ay önce meydana gelen başarısız darbe girişimini sorunsuz bir şekilde atlatmalarından dolayı tekrar tebrik edip, hayatını kaybedenler için başsağlığı diledim."

  "BÖLGEDE BÜYÜK DEĞİŞİMLER KAPIDA"

  Toplantının en önemli maddeleri arasında terör örgütü IŞİD'le mücadelenin yer aldığını aktaran Barzani, "Terör örgütü IŞİD'le nasıl ortak mücadele edileceğine ilişkin anlaşmaya vardık. Çünkü bölgede büyük değişimler kapıda. Bu yüzden dayanışmanın ve yakınlaşmanın daha fazla olması gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir