Euro
15.3391
0.14%
Dolar
13.5376
0.06%
Altın
789.2090
-0.03%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.445
0.84%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu sohbetinin sırrı

  Başbakan Davutoğlu, 30 Ağustos törenlerinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile verdiği görüntüleri hikayesini anlattı.
  • AA
  • 31.08.2015 - 09:28
  Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu sohbetinin sırrı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ağustos törenlerinde CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile verdiği görüntülerin sorulması üzerine açıklama yaptı.

  Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu sohbetinin sırrı #1

  Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında dikkat çeken sohbet VİDEO

  "TORUNLAR ÜZERİNE KONUŞTUK"

  "Şimdi Sayın Kılıçtaroğlu ile bu müzakereler esnasında, akşam yemeği esnasında evden, torunlardan bahsetmiştik. Sohbetin bir kısmı öyleydi. Sare Hanım, 'Selvi Hanım nerede, gelemediler mi' diye sordu Sayın Kılıçdaroğlu'na. O da 'Torunla meşgul' dedi. Yani, 'Toruna bakıyor' dedi. Bizim de Amerika'da okuyan kızımdan torunum geçen hafta buradaydı, birkaç gün önce gitti. Bu sabah tam törene gelirken resim göndermişti. Ben de resmi gösterdim son halini, sabah çekilen. Torunlar üzerine konuştuk."

  BENZER TABLO ÇIKMAYACAK

  Davutoğlu, bir gazetecinin "1 Kasım sonrasında yine benzer tablo çıkarsa CHP ile koalisyon olur mu diye biz bu görüntüleri yorumluyoruz" şeklindeki sözlerine Davutoğlu, şöyle karşılık verdi:

  "Hiç kimse öyle bir şeye niyetlenmesin, benzer tablo çıkmayacak. AK Parti tek başına iktidara gelecek, onu tartışmayız şimdiden. Şimdi benzer tablo çıkacak diye sanki bunu kabullenmek olayı yok. AK Parti'nin tek başına iktidarından hiç şüphe etmeyiz. Ama bu kurduğumuz seviyeli ilişki çok güçlü AK Parti iktidarıyla ümit ederiz ki yine anamuhalefet partisi olarak CHP olacaktır. Yani öyle bir tablo çıktığında seviyeli bir iktidar muhalefet partisi ilişkisi olur. Onu merak etmeyin."


  Görüş Bildir