Euro
9.3801
0.3%
Dolar
7.8346
0.27%
Altın
448.23
-0.29%
Borsa
1.312
-1.26%
Bitcoin
146.897
5.24%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 9 C

  Haydar Baş'tan Kılıçdaroğlu'na Atatürk eleştirisi

  BTP Lideri Haydar Baş, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu "Atatürk'ün partisiyiz diyerek kar gibi eridi" ifadeleriyle eleştirdi.
  • İHA
  • 02.06.2015 - 17:30
  Haydar Baş'tan Kılıçdaroğlu'na Atatürk eleştirisi

  Haydar Baş tan Kılıçdaroğlu na Atatürk eleştirisi #1

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) eleştirdi. CHP’nin kendi projelerini çaldığını iddia eden Haydar Baş, Atatürk’ün partisi olduğunu söyleyen CHP’nin madenlere sahip çıkmadığını belirtti. Haydar Baş, şunları söyledi:

  ATATÜRK'ÜN PARTİSİYİM DİYE GEÇİNEN CHP'DEN SES ÇIKMADI

  "Biz projelerimizin kaynağını açıklarken yer altı madenlerimizin yabancı şirketlerden alıp milletimizin hizmetine sunacağımızı söyledik. Bu bağlamda madenlerimizle ilgili güya Atatürk’ün partisiyim diye geçinen CHP’den 1 kelime dahi ses çıkmadı. Bu madenler milletimizin malıdır. Neden Kılıçdaroğlu bu madenlerin yabancılara peşkeş çekilmesine hiç ses çıkarmıyor. Burası da düşündürücüdür. Zaten Kılıçdaroğlu ’Derviş’i ekonominin başına geçireceğim’ demekle yol haritasını çizmiştir. Atatürk’ü milletimize dinsiz diye tanıtan ve projelerimi aşıran CHP hiçbir zaman muvaffak olmayacaktır."

  MHP DE CHP'DEN FARKLI DEĞİL

  "MHP de CHP’den farklı değil" diyen Baş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Bahçeli’nin de ağzından bir gün olsun 'Yer altı madenlerimizi milletimin hizmetine sunacağız' sözü çıktı mı? Çıkmadı. Bunların emir aldığı yer aynıdır. Milletimize kol kanat gerecek olan, huzur içinde, yüksek hayat standardında yaşatacak tek parti biziz. Ben dediklerimi yapacağım. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Millete sahip çıkacak olan tek parti Bağımsız Türkiye Partisi ve Haydar Hoca’nızdır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir