Euro
10.3958
-0.1%
Dolar
8.7059
-0.03%
Altın
496.73
-0.06%
Borsa
1.411
0.6%
Bitcoin
302.739
4.36%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Yeni yılda akıllı telefonlardan beklediğimiz 5 özellik

  Akıllı telefon pazarı, yeni yıla da damga vuracak gibi görünüyor. Akıllı telefon kullanıcılarının ise yeni yılda telefonlardan beklediği birçok özellik var.
  • Haber Merkezi
  • 29.12.2018 - 12:45
  • Güncelleme : 29.12.2018 - 12:45
  Yeni yılda akıllı telefonlardan beklediğimiz 5 özellik

  2018 yılında akıllı telefon pazarı hareketli zamanlar geçirdi. Birçok akıllı telefon piyasaya çıktı ve bu telefonlardan hangisini satın alacağımız konusunda zaman zaman zorlandık. Peki gelecek yıl bizi ne gibi yenilikler bekliyor? Günden güne gelişen teknoloji, beraberinde de birçok yeniliği getiriyor. İşte yeni yılda telefonlardan beklenilen 5 özellik:

  KATLANABİLİR AKILLI TELEFONLAR

  Yeni yılda akıllı telefonlardan beklediğimiz 5 özellik #1

  Samsung, Huawei,Oppo ve LG gibi telefon üreticileri, şimdiden katlanabilir telefonlar üzerinde çalışmaya başladı. Bu telefonlar gelecek yıl karşımıza çıkacak, fakat beklenen ilgiyi görüp görmeyecekleri konusunda beklememiz gerekiyor. Yine de birçok kullanıcı için, katlanabilir akıllı telefonlar ilginç bir deneyim olacak.

   

  5G DESTEKLİ TELEFONLAR

  Yeni yılda akıllı telefonlardan beklediğimiz 5 özellik #2

  Yeni yılda 5G teknolojisi hayatımıza girecek ve akıllı telefon sektörü dahil birçok sektör, bu teknolojiden yararlanacak. Her ne kadar yeni yılda 5G teknolojisinin kullanım alanı kısıtlı olsa da, bu teknoloji pazarlama stratejisi olarak kullanılabilir.

   

  DAHA GÜÇLÜ YÜZ TANIMA

  Yeni yılda akıllı telefonlardan beklediğimiz 5 özellik #3

  Yüz ile kilit açma teknolojisi birkaç yıldır akıllı telefon üreticileri tarafından zaten kullanılıyor. Gelecek yıl ise daha fazla akıllı telefon üreticisi kilit açma sistemlerini geliştirerek, bu teknolojinin ödeme yöntemleri gibi alanlarda kullanılmasını sağlayacak.

   

  HIZLI ŞARJ

  Yeni yılda akıllı telefonlardan beklediğimiz 5 özellik #4

  Pil teknolojisinin çıkmaza girmesiyle akıllı telefon üreticileri, şarj sorununu ortadan kaldırmak için çalışıyor. Yoğun kullanımda 1 gün dayanabilen akıllı telefon bataryalarını hızlı şarj teknolojisi ile çözüme kavuşturmak isteyen üreticiler, önümüzdeki yıl bütün telefonlara hızlı şarj teknolojisini getirmeyi amaçlıyor.  Huawei, Oppo , OnePlus ve Meizu gibi Çinli üreticiler bu teknolojiyi şu anda kullanıyor.

   

  DAHA ÇOK MEGAPİKSEL VE DAHA ÇOK KAMERA

  Yeni yılda akıllı telefonlardan beklediğimiz 5 özellik #5

  Akıllı telefonlar arasındaki donanım rekabeti, gelecek yıl da sürecek gibi görünüyor. Son birkaç yılda oldukça gelişen akıllı telefon kameraları, daha yüksek megapiksel değerlerine ve daha fazla kamera lenslerine sahip. Özellikle bu yıl çıkan birden fazla arka kameraya sahip telefonlar oldukça dikkat çekti. Huawei Mate 20 Pro'da bulunan 40 megapiksellik kamera ve Xiaomi'nin gelecek yıl piyasaya süreceği 49 megapiksel kameraya sahip akıllı telefon, yeni yılda daha büyük megapikselli kameralar göreceğimizin en büyük kanıtı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir