Dünya

Gazze’de can kaybı 38 bin 848’e yükseldi

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 38 bin 848’e, yaralıların sayısı ise 89 bin 459’a yükseldi.

İtalya'da Meloni'nin boyuyla alay eden gazeteciye 5 bin euroluk ceza

İtalyan mahkemesi, sosyal medyada boyuyla dalga geçen bir gazetecinin Giorgia Meloni'ye 5 bin euro tazminat ödemesine karar verdi. Meloni, daha önce de boyuyla ilgili şaka yapan başka bir gazeteciye daha dava açmıştı.

ABD'de dinozor iskeleti 44.6 milyon dolarlık rekor fiyata satıldı

ABD'de ünlü Sotheby's müzayede evinde gerçekleştirilen açık arttırmada “iyi şekilde korunmuş” dinozor iskeleti 44.6 milyon dolarlık rekor fiyata satıldı.

Danimarka ordusunda ekonomik kriz

Danimarka Savunma Komutanlığı, ekonomik kriz nedeniyle askerlere 2 haftalık izin verdi, Danimarka'nın en az 2 NATO tatbikatına katılımını da iptal etti.

ABD'de Donald Trump destekçilerinin kulak bandajı akımı

Suikastten kıl payı kurtulduktan sonra kulağındaki bandajla halkın karşısına çıkan Donald Trump'a destek verenler kulaklarına bandaj takarak yeni bir akım başlattı.

Çin'de 23 yaşındaki kadın 80 yaşındaki adamla evlendi

Çin'de 23 yaşındaki bir kadın kendinden 57 yaş büyük bir erkekle evlendi. Evlilik, genç kadının ailesinin istememesine rağmen gerçekleşti.

Meksika'da gelin düğün günü tutuklanmıştı: 11 yıl hapis cezası verildi

Meksikalı gelin Nancy N., 3 Aralık 2023’te daha düğün pastasını kesemeden tutuklanmıştı. 2 yıl önce büyük bir soygun gerçekleştiren gelin, 12 Temmuz Cuma günü 11 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İsrail Gazze'nin kuzeybatısına saldırdı

İsrail'in Gazze'nin kuzeybatısında toplanan Filistinlileri hedef alan bombardımanında 3 kişi yaşamını yitirdiği bildirildi.

İngiltere'de sigara yasağı başlıyor: 2009 sonrasında doğan kimse satın almayacak

İngiltere'de hükümet, yeni sigara yasağını devreye sokuyor. Plana göre 1 Ocak 2009'da ve sonrasında doğan hiç kimse yasal olarak tütün satın alamayacak.

Trump'a suikast girişiminde bulunan zanlının evinin çevresinde güvenlik önlemi artırıldı

ABD'de emniyet yetkilileri, eski ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik suikast girişiminde bulunan ve olay yerinde öldürülen zanlı Thomas Matthew Crooks'un Pensilvanya'nın Bethel Park ilçesinde bulunan evinin çevresinde güvenlik önlemi artırıldı.

Donald Trump'a suikast girişiminde bulunan zanlının saldırıyı niye yaptığı bulunamadı

Donald Trump'a yönelik suikast girişiminde bulunan zanlı Thomas Matthew Crooks'un bu saldırıyı nasıl planladığı ve neden düzenlediği konusunda belirsizlik sürüyor.

Birleşmiş Milletler'den Gazze çağrısı: Taraflar davranışlarını acilen değiştirmelidir

Birleşmiş Milletler Kabine Şefi Earle Courtenay Rattray, Gazze Şeridi'nde kanunsuzluğun ve suçun yaygınlaştığını belirterek, "Taraflar bu zorlukların üstesinden gelmek için davranışlarını temelden ve acilen değiştirmelidir" ifadesini kullandı.

Avrupa Parlamentosu'ndan Rusya'yı ziyaret eden Viktor Orban'a kınama

Avrupa Parlamentosu, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın ülkesinin Avrupa Birliği dönem başkanlığını üstlenmesinin akabinde yaptığı Rusya ziyaretini kınadı.

Joe Biden tıbbi bir durum ortaya çıkarsa seçim yarışından çekilebileceğini söyledi

ABD Başkanı Joe Biden, sağlığıyla ilgili tıbbi bir durum tespit edilmesi halinde seçim yarışından çekilebileceğini belirtti. Bu açıklamadan kısa süre sonra Beyaz Saray, Biden'ın Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Çin'de alışveriş merkezinde yaşanan yangında 6 kişi öldü

Çin'de 14 katlı bir alışveriş merkezinde meydana gelen yangında 6 kişi yaşamını yitirdi.

Donald Trump'ın suikast girişiminden kurtuluşu en iyi anlatan görüntü

Uğradığı silahlı saldırı kafasını son anda çeviren Donald Trump'ın ölümden nasıl kurtulduğunu en iyi anlatan görüntü ortaya çıktı.

Lavrov: BM'nin 4 Gazze kararı da kağıtta mürekkep

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin son 10 ayda bakanlar düzeyinde Filistin'deki durumu görüşmek için 4. kez bir araya geldiğini, ancak hiçbir yol alınamadığını söyledi.

İsrail yine sivilleri hedef aldı

İsrail ordusunun Gazze'de yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı Kahire Okulu'nun çevresinde toplanan sivilleri hedef alması sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.

Rusya ve Ukrayna arasında esir takası

Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takası kapsamında 95 Ukraynalı ve 95 Rus asker serbest bırakıldı.

ABD'de 154 kilo olan kadın üvey çocuğunu üstüne oturarak öldürdü

Indiana eyaletinde koruyucu aileye verilen Dakota Stevens'ın ölümüne ilişkin detaylar, üvey annenin çocuğun üstüne oturup nefessiz bıraktığını ortaya çıkardı

Hindistan'da kuyruklu bebek vakası

Sind eyaletinde kuyruklu doğan bebek, ailesinin hastaneye başvurması üzerine kuyruğundan kurtuldu.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, kirliliği gündem olan Sen Nehri'nde yüzdü

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Olimpiyat Oyunları'nda müsabakaların yapılacağı ve kirlilik tartışmalarıyla gündeme gelen Sen Nehri'nde yüzdü.

Gazze'de can kaybı 38 bin 794'e yükseldi

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 38 bin 794'e, yaralıların sayısı ise 89 bin 364'e yükseldi.

Tayland'da lüks otel gizemi: 6 kişi ölü bulundu

Başkent Bangkok'ta bir lüks bir otelde Vietnam vatandaşı olduğu öğrenilen 6 kişinin sıralı ölümüne dair gizem, polis incelemesinde ortaya çıktı.
Başa dön