Euro
8.9953
-0.3%
Dolar
7.3836
-0.36%
Altın
439.53
-0.52%
Borsa
1.542
0%
Bitcoin
242.532
0.94%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  CNN: Pompeo Selman'ı kral yapmamakla tehdit etti

  CNN: Pompeo Selman'ı kral yapmamakla tehdit etti

  Riyad'da Veliaht Prens Selman ile de görüşen Mike Pompeo'nun, kapalı kapılar ardında Prens'i kral yapmamakla tehdit ettiği iddia edildi. İddianın sahibi CNN International.
  • Haber Merkezi
  • 18.10.2018 - 14:48
  • Güncelleme : 18.10.2018 - 16:30

  ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo salı günü Suudi Arabistan'a ziyaret gerçekleştirmiş, ziyaret kapsamında Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile de bir araya gelmişti.

  Görüşmede kameralara gülen ifadelerle poz veren Pompeo'nun, basın mensuplarının dışarı çıkışından sonra Selman'ı fırçaladığı iddia edildi.

  CNN: Pompeo Selman ı kral yapmamakla tehdit etti #1

  KAPALI KAPILAR ARDINDA CİDDİ KONUŞMA

  Pompeo'nun salı günü MbS ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında bilgi sahibi bir kaynak, CNN kanalına, ikilinin gazetecilere gülümseyen pozlar vermesinin, kesinlikle görüşmenin dostça geçtiğine dair işaret olarak okunmaması gerektiğini söyledi.

  Fotoğraf çekiminin bitmesiyle gülümsemelerin de sona erdiğini aktaran kaynağa göre, ABD Dışişleri Bakanı, Suudi Veliahtı'na, kral olmasının Kaşıkçı vakasının içinden çıkıp çıkmamasına bağlı olduğunu söyledi.

  CNN: Pompeo Selman ı kral yapmamakla tehdit etti #2

  KRALLIK TEHLİKEDE

  Basın mensuplarının dışarı çıkartılmasından sonra Mike Pompeo, Veliaht Prens'e Kaşıkçı meselesini çözmesi gerektiği, aksi takdirde krallık ihtimalinin tehlikeye düşeceğini belirtti.

  Buna göre Pompeo, Veliaht Prens'e 'önceden haberi yoktuysa bile, durumu kabullenip sahip çıkması gerektiğini', zira her bir olgunun tek tek ortaya çıkacağını net bir dille bildirdi.

  72 SAAT MÜHLET

  ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, salı günü Suudi Arabistan'a yaptığı ziyarette Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile yaptığı görüşmede, muhatabına muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturmayı sonuçlandırması için 72 saat süre verdiği iddia edildi.

  Veliaht Prens Muhammed Selman'ı tahta çıkmasının Kaşıkçı vakasını nasıl idare edeceğine bağlı olduğuna dair uyardığı belirtilirken, olayın temizlenememesi durumunda krallık ihtimalinin tehlikeye düşeceği belirtildi.

  Pompeo'nun Veliaht Prens Selman ile görüşmesi VİDEO


  ULUSLARARASI BASKI

  Suudi Arabistan konsolosluğunda kaşıkçı'nın öldürülmesi olayına ilişkin baskı yalnızca ABD'den gelmiyor. Avrupa devletleri ve hemen hemen Tüm dünyanın takip ettiği bu olayda Reiyad yönetimini büyük bir yaptırım tehlikesi bekliyor.

  Bu tehlikelere karşı Suudi yönetimi olayın takibini yavaşlatmaya çalışırken , ABD zamanın dar olduğunu ve Suudilerin bu işe karışmış kişilerle hızla ve acımasızca ilgilenmeleri gerektiğini net dille ifade etti.

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir