Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.5673
0.04%
Dolar
16.3603
0.07%
Altın
974.05
0.15%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
486.501
0.12%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Jackie Chan'in oğlu esrardan tutuklandı

  Uzakdoğu dövüş sanatlarında gösterdiği performansla tanınan dünyaca ünlü oyuncu ve yönetmen Jackie Chan’ın oğlu, esrar bulundurmaktan resmen tutuklandı.
  • 17.09.2014 - 16:16
  Jackie Chan'in oğlu esrardan tutuklandı

  chan

  Çin’in devlet televizyonu CCTV’nin haberine göre, Çinli makamlar, Jaycee Chan’ın(32) tutuklanmasına bugün onay verdi ve polisin olayla ilgili araştırması sürecek. Haberlerde, Jaycee’nin suçlu bulunması halinde 3 yıldan fazla hapis cezası alacağı kaydedildi.

  EVİNDE BAŞKALARININ KULLANMASINA DA İZİN VERDİ

  Pekin polisi, geçen ay Jaycee Chan’ın evinde 100 gramdan fazla uyuşturucu bulduğunu ve yapılan testlerin pozitif çıktığını duyurmuştu.
  Aynı zamanda şarkıcı da olan Jackie Chan’ın oğlunun, başkalarına da kendi evinde uyuşturucu kullanmasına izin verdiği ifade edildi. Polis, Jaycee’nin, arkadaşı Tayvanlı film yıldızı Kai Ko (23) ile birlikte gözaltına alındığını bildirmişti.

  JACKİE CHAN'DEN YORUM GELMEDİ

  Beş yıl önce Çin polisinin ‘’Narkotik Kontrol Elçisi’’ olan Jackie Chan’den oğluyla ilgili bugünkü gelişmeye yönelik henüz bir yorum gelmedi.

  Jaycee Chan, Los Angeles’da doğdu ve üniversiteyi terk etmeden önce ABD’de okudu. Babasının yüzüncü filmiyle ünlenen Jaycee, Nisan 2011 yılında babası tarafından eleştirildi. Baba Chan, bu tarihte tüm servetini yardım kuruluşuna bağışlayacağını ve oğlunun kendi yolunu çizip, hayatına böyle devam etmesi gerektiğini söylemişti. Chan, oğlu için, ‘’Yetenekli ise, kendi parasını kazanabilir. Değilse, o zaman paramı israf edecektir." demişti.

  ÇİN’İN UYUŞTURUCU KARNESİ

  Çin’de son yıllarda özellikle gençler arasında uyuşturucu kullanımı giderek artıyor.
  Çin’deki yüksek mahkeme, Haziran ayında yaptığı açıklamada, uyuşturucu bağlantılı mahkûmiyet oranının 2013’ün ilk beş ayında göre yüzde 27,7 arttığını belirtti. Başkent Pekin’de de uyuşturucuyla ilgili tutuklamalar da geçen yıla oranla Nisan-Ağustos ayları arasında yüzde 35 arttı.
  2013’ün ilk beş ayında 40 bin kişi uyuşturucudan cezalandırılırken, bunlardan 9 bini beş yılın üstünde hapis yada ölümle cezalandırıldı.

  GENÇLERİN ORANI YÜZDE 75

  Çin’in tarihinde uyuşturucu sorunu ülkenin sınır ve kıyı kesimlerinde yoğunluğunu koruyordu. Özellikle güneydeki Guangdong ,Guangxi ve Yunnan eyaletleri başı çekiyor. Resmi Xinhua ajansı da problemin ülkenin içlerine doğru genişlediğini duyurdu.
  Xinhua’ya göre, ülkede yeni uyuşturucu kullananların yüzde 75’i, 35 yaşın altındakilerden oluşuyor.
  Birleşmiş Milletler’e göre, özellikle sentetik uyuşturucu kullanımı Asya’da artış gösteriyor.

  ÇİNLİ ÜNLÜLER UYUŞTURUCUDAN YAKALANDI

  Çin’de uyuşturucu kullanımında ünlüler de göze batıyor. Son olarak aktör Gao Hu (40), 3 kişiyle birlikte uyuşturucu kullanmaktan tutuklanmıştı. Gao’dan önce de yine yönetmen ve oyuncu olan Zhang Guoli’nin oğlu aktör Zhang Mo , polis tarafından uyuşturucu kullandığı için gözaltına alınmıştı. Film yönetmeni Zhang Yuan ve ünlü internet yazarı Chan Wanning de uyuşturucu bağlantılı suçtan dolayı tutuklanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir