Euro
9.614
-0.71%
Dolar
8.0213
-0.61%
Altın
455.85
1.23%
Borsa
1.408
-0.1%
Bitcoin
504.800
-2.13%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C

  Murat Kurum: Bodrum’da iki işletmeye kuvars tozu cezası kesildi

  Bodrum’daki otellerin bazılarında görülen kuvars tozu nedeniyle inceleme başlatıldığı dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “2 işletmeye 575 bin 263 TL ceza uyguladık” dedi.
  • DHA
  • 02.04.2021 - 15:49
  Murat Kurum: Bodrum’da iki işletmeye kuvars tozu cezası kesildi

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bazı otellerin plaj düzenlemeleri sırasında mermer ve kuvars tozu kullandıklarına yönelik gelen şikayetler üzerine harekete geçildiğini söyledi.

  Twitter hesabından bir paylaşım yapan Kurum, “Muğla Bodrum’da bazı otel ve tatil köylerinin plaj düzenleme çalışmalarında mermer ve kuvars tozu kullandıklarına yönelik şikâyetler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerimizce bölgede inceleme başlattık.” dedi.

  “Havadan ve karadan gerçekleştirdiğimiz denetim çalışmalarımızda kısa süre içerisinde 37 tesisi denetleyerek kum numuneleri aldık ve çevre kirliliğine neden olduğunu tespit ettiğimiz 2 işletmeye 575 bin 263 TL ceza uyguladık.” diyen Kurum, denetimlerin aralıksız devam ettiğini aktardı.

  Murat Kurum: Bodrum’da iki işletmeye kuvars tozu cezası kesildi #1

  “GÜZEL KOYLARIN KİRLETİLMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

  Bakan Kurum, “Ekiplerimizin kontrolörlüğünde, kirliliğe neden olan işletmeler temizlik çalışmalarını başlattılar. Sahillerimiz tamamen eski haline dönene dek çalışmalarını sürdürecekler. Cennet vatanımızın güzel koylarının kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Çevresel denetimlerimizin yanı sıra kaçak yapılaşmayla mücadelemizi de kesintisiz sürdürmeye, doğa harikası koylarımızı en güzel haliyle geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

  Murat Kurum: Bodrum’da iki işletmeye kuvars tozu cezası kesildi #2

  Murat Kurum: Bodrum’da iki işletmeye kuvars tozu cezası kesildi #3

  Murat Kurum: Bodrum’da iki işletmeye kuvars tozu cezası kesildi #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir