Petrol
84.88
0.60%
Euro
17.6694
-0.12%
Dolar
18.442
-0.04%
Altın
965.67
-0.03%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
355.492
-1.02%
20ºC
İstanbul
Hafif yağmur 20 C
  Afrin'de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi

  Afrin'de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi

  Zeytin Dalı Harekatı ile kontrol altına alınan Afrin'de arama tarama faaliyetini sürdüren jandarma ve polis özel harekat timleri, Darh Obası köyünde YPG/PKK'nın eğitim alanını ortaya çıkardı.
  • AA
  • 14.04.2018 - 11:06

  TSK'nın 20 Ocak Cumartesi günü Afrin'i terör örgütlerinden temizlemek ve sınır güvenliğini sağlamak için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

  Afrin'i teröristlerden arındırarak tamamen kontrol altına alan güvenlik güçleri, hayatın normale dönmesi için bölgede el yapımı patlayıcı (EYP) ve mayın arama tarama çalışmaları yürütüyor.

  Bu kapsamda Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ve polis özel harekat timleri ile ÖSO unsurları, Afrin'in Darh Obası köyü kırsalındaki arazi arama tarama çalışmasını sürdürüyor.

  Afrin'de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi FOTO GALERİ

  Afrin de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi #1

  Afrin'de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi VİDEO


  EĞİTİM PARKURU BULUNDU

  Bölgenin huzuru için Afrin kırsalında geniş çaplı çalışma yürüten güvenlik güçleri, Darh Obası köyü yakınında terör örgütü YPG/PKK mensuplarına eğitim verilerek güç kazandırmak amacıyla kullanılan pentatlon sahası buldu.

  Güç engellerinin yer aldığı parkurda ağaç dallarından yapılmış Tarzan merdiveni, ateşten geçme eğitimi verilen metal çember, denge engeli, üçlü kiriş, zikzak çizerek geçiş eğitimi verilen yere çakılmış demir çubuklar, Üç kamyon lastiğinden oluşan engel, güçlendirme için kullanılan uzun kütükler bulunuyor.

  Örgüt mensuplarına özel eğitim verildiği anlaşılan ve zorluk derecesi yüksek engellerin bulunduğu eğitim alanı güvenlik güçlerince kullanılamaz duruma getirildi.

  Afrin de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi #2

  İHA'LARDAN KORUNMAK İÇİN ŞEMSİYE ÖNLEMİ

  Bu arada bölgede çok sayıda mağara da bulundu. Yapılan aramalarda bol miktarda gıda malzemesi, askeri kamuflaj ve battaniye bulundu.

  Teröristlerin kullandığı alanlarda yoğunlaşan güvenlik güçleri çok sayıda uzun namlulu silah, roket atar, silahlara ait mermiler, İHA'lardan korunmak için kullanılan şemsiyeler, mayın ve EYP ele geçirdi.

  Teröristlerin sokak lambasına tuzakladığı bir patlayıcı ise kontrollü şekilde imha edildi.

  Afrin de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi #3

  Afrin de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi #4

  Afrin de terör örgütünün eğitim alanı imha edildi #5


  Görüş Bildir