Petrol
97.5
-0.52%
Euro
18.4068
0.03%
Dolar
17.9319
0.00%
Altın
1.037
-0.23%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.809
-0.12%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Darbeci 'Analiz Harbiyeli' ilk duruşmada gözlemci istedi

  Darbeci 'Analiz Harbiyeli' ilk duruşmada gözlemci istedi

  Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç, yargılanmaya başlandığı ilk duruşmada mahkemeye Avrupa Birliği'nden gözlemci katılmasını talep etti.
  • Haber Merkezi
  • 16.05.2017 - 15:01

  analiz

  Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık Ömer Kulaç ile Kırşehir Barosundan görevlendirilen avukat katıldı.

  İfadesi alınan Kulaç, "Bu ne mahkemesi, biz burada ne yapıyoruz, avukatım yok, bu yüzden savunma yapmak istemiyorum. Bu avukatı istemiyorum." dedi.

  Mahkeme heyetinin, "Baronun görevlendirdiği avukatın var. İki hafta önce iddianameyi almadın mı?" şeklindeki ikazı üzerine Kulaç, kendisinin belirleyeceği bir avukat olmadan savunma yapmayacağını söyledi.

  "AB'DEN GÖZLEMCİ İSTİYORUM"

  İddianameyi aldığını ve okuduğunu ifade eden Kulaç, "Savunma yaptığım duruşmaya Avrupa Birliği'nden bir gözlemcinin katılmasını istiyorum. Mahkemede savunma yapmak için süre talep ediyorum." diye konuştu.

  İSTEĞİ REDDEDİLDİ

  Sanığın savunma yapması için duruşmayı erteleyen mahkeme heyeti, AB'den gözlemci katılmasının davanın esasına bir etkisinin olmayacağı, yargılamanın tutuklu yapıldığı, gözlemcinin katılmasına kadar geçecek sürenin yargılamayı uzatacağı ve delillerin büyük oranda toplanmış olması gerekçesiyle Kulaç'ın talebini reddetti.

  Darbeci 'Analizi Harbiyeli' için müebbet istemi

  Darbeci Analiz Harbiyeli ilk duruşmada gözlemci istedi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir