Euro
9.9803
0.01%
Dolar
8.4001
-0.06%
Altın
489.22
0.04%
Borsa
1.409
0.65%
Bitcoin
323.942
-1.10%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Kablo hırsızları İstanbul'da jandarmaya takıldı

  İstanbul'da yapılan operasyonda, piyasa değeri 1,5 milyon lira olan enerji ve nakil kablosu çalan 6 kişi gözaltına alındı.
  • AA
  • 19.03.2015 - 10:28
  Kablo hırsızları İstanbul'da jandarmaya takıldı

  Kablo hırsızları İstanbul da jandarmaya takıldı #1

  İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nın Silivri, Avcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir'de, Türk Telekom'a ait enerji ve nakil kablolarına yönelik hırsızlık olaylarının artış gösterdiğine dair bilgi alması üzerine ekipler teknik ve fiziki takip başlattı.

  İSİMLER TESPİT EDİLDİ

  Jandarma ekiplerince 5 ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda söz konusu kabloları, geçmiş dönemlerde Türk Telekom'da taşeron firmalarda işçi olarak çalışan ve sonradan işten ayrılan Z.Ç.nin liderliğindeki M.İ., E.K., M.O., İ.G. ile hurdacılık yapan C.Y. isimli şahısların çaldığı tespit edildi.

  Kablo hırsızları İstanbul da jandarmaya takıldı #2

  EŞ ZAMANLI OPERASYON

  Bunun üzerine dün Avcılar'da iki, Esenyurt'ta ise beş adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda Z.Ç.nin liderliğindeki M.İ., E.K., M.O. ve İ.G. ile hurdacılık yapan C.Y. gözaltına alındı. Şahısların daha önce çaldıkları kablolarla Türk Telekom'u 1 milyon, TCDD'yi 500 bin lira zarara uğrattıkları belirlendi.

  Kablo hırsızları İstanbul da jandarmaya takıldı #3

  7 AYRI HIRSIZLIK OLAYI DA AYDINLANDI

  Operasyonla daha önceden işlenen 7 ayrı faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı. Gözaltına alınan örgüt üyeleri, ifadelerinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi.

  Kablo hırsızları İstanbul da jandarmaya takıldı #4

  Kablo hırsızları İstanbul da jandarmaya takıldı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir