Kitap

Çağdaş edebiyatımızın üretken ismi Mevsim Yenice'den insanlara dair öyküler: Fil Gözü

Çağdaş edebiyatımızın genç ve üretken yazarlarından olan Mevsim Yenice'nin yeni öykü kitabı olan Fil Gözü'nü bir çırpıda okudum. Mevsim Yenice insanlara ve hayata dair bir demet öykü sunuyor bizlere...

Sadece yaşadığı topluma değil, kendine bile yabancı olan Albert Camus'un yazarlık anatomisi ve iç dünyası

Fransız yazar ve romancı Albert Camus yaşadığı çağın adeta tanıdığıdır. Bu tanıklığa ölümünden bugüne kadar biz okurları da şahitlik etmekteyiz. Ne öğrendiyse futboldan öğrenen Camus'un şu veciz sözü bize her şeyi anlatıyor: "Hayatımda ne öğrendiysem futboldan öğrendim, çünkü top hiçbir zaman istediğim köşeden gelmedi."

Yelgin Arkoç Mesci'den mutluluk ve özgürlük arayışı kitabı: Kal Bizimle Daphne

Kalenin Havvası isimli ilk kitabıyla okurların beğenisini kazanan yazar Yelgin Arkoç Mesci’nin yeni kitabı Kal Bizimle Daphne, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitap Defne isimli kızın mutluluk ve özgürlük arayışı içinde Daphne’ye dönüşme yolculuğunu anlatıyor.

20 Mayıs 2024 Pazartesi: Raflardaki yerini alan yeni kitaplar

Bugün 20 Mayıs 2024... Raflardaki yerini alan, okurlarını bekleyen yeni kitapları siz kitapseverler için hazırladık. Listemizde herkese göre kitap var.

Türkçeye büyük hizmet eden, Türk edebiyatında deneme türünün öncülerinden olan bir yazı işçisi: Nurullah Ataç

Edebiyatımızda deneme türü denilince akla gelen isimdir Nurullah Ataç... Usta yazar 67 yıl önce bugün hayatını kaybetti. Yazar, kitaplarıyla Türkçeye büyük katkı sundu.

Hayatını kaybeden Amerikalı yazar Paul Auster'ın ardından

Çağdaş dünya edebiyatının üretken yazarlarından olan Paul Auster, 77 yaşında yaşama veda etti. Yazar, uzun süredir kanserle mücadele ediyordu. Usta yazarın ölümünden sonra kendisi hakkında bazı bilgiler derledik.

Kararsız kitapseverler için okuma tavsiyeleri

Mayıs ayının da ortalarına geldik. Artık dışarıda, parklarda, bahçelerde uzanıp kitap okuma vakti. Bunun için kararsız kitapseverler için yeni bir okuma listesi hazırladık.

Dan Lyons’un yazdığı Kapa Çeneni ve İşine Bak kitabıyla hayatınızı sessizce değiştirin

New York Times’ın çok satan yazarlarından Dan Lyons, Kapa Çeneni ve İşine Bak kitabında gerçekten susmanız gerektiğini söylüyor.

Arı bir Türkçe ile yazdığı Ayaşlı ve Kiracıları romanının yazarı: Memduh Şevket Esendal

Cumhuriyet dönemimin üretken yazarlarından olan Memduh Şevket Esendal, 72 yıl önce bugün hayatını kaybetti. Yazarın Ayaşlı ve Kiracıları romanı Türk edebiyatında önemli bir yere sahiptir.

Yazar adaylara rehberlik eden bir başucu kitabı: Yaratıcı Yazarlık Hayal Gücüyle Yazmak

Yazar Müge Arbak raflarda yerini alan üçüncü kitabı Yaratıcı Yazarlık: Hayal Gücüyle Yazmak" ile hayal gücünüzü kurmaca yazma sürecinde nasıl kullanabileceğinizi keşfetmenizi sağlıyor. Kitap yazar olmak isteyenlere rehberlik ediyor.

Büyük İslam alimi Mevlana'yı anlatan kaynak eser: Mevlana Gerçeği

Tarihin tozlu sayfalarında yerini tüm gerçekliğiyle almış olan doğru bildiğiniz yanlışlar manzumesinden daha onlarca örneği bulabileceğiniz bu çalışma, eşsiz bir saklı tarih dokümanıdır. Tarihçi ve yazar Ümit Doğan yazdı.

Ahmet Ümit'in Kayıp Tanrılar Ülkesi romanı Almanya Başkonsolosluğu’da tanıtıldı

Türk edebiyatının sevilen yazarlarından olan Ahmet Ümit'in Kayıp Tanrılar Ülkesi romanı Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan organizasyonla tanıtıldı.

Akdeniz medeniyetinin Müslüman altın çağının portresi: Müslüman Sicilya’yı Anlatmak

Profesör William Granara’nın kaleme aldığı eser; yerli halktan göçebelere, bağlılardan mevalilere, gezgin tüccarlardan alimlere, hacılardan servet sahibi askerlere ve sadakatleri değişken olup pazarlığa açık bulunan siyasi gruplara kadar çeşitli demografik bileşenlere ev sahipliği yapan Sicilya’nın portresini okura sunuyor.

Hayatta mucizeler yaratmak ve Bırak Sihir Dokunsun Hayatına kitabı

Kişisel gelişim alanında terapi, danışmanlık gibi alanlara sunduğu pek çok içerik, teknik ve bilgilerle gücünü tüm dünyada sürdürmeye devam eden oldukça güçlü içeriği ile bu kitap ömür boyu elinizin altında bir başucu kitabı olarak hizmetinize sunuldu.
Başa dön