Petrol
96.15
-0.52%
Euro
18.3752
0.42%
Dolar
17.949
0.00%
Altın
1.034
0.33%
Borsa
279
0.00%
Bitcoin
422.608
-2.04%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Kenan İmirzalıoğlu Saraybosna'da

  Kenan İmirzalıoğlu 6. Türk Film Festivali kapsamında Bosna'ya gitti.
  • 26.04.2014 - 16:31
  Kenan İmirzalıoğlu Saraybosna'da

  Kenan İmirzalıoğlu Saraybosna da #1

  Bosna Hersek'te, 6. Türk Film Festivali'ni açacak "Uzun Hikaye" filminin yönetmeni Osman Sınav ile oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, film gösteriminden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Kenan İmirzalıoğlu da Bosna'ya ilk kez geldiğini söyleyerek, "Bosna hiçbir zaman bizim yüreğimizden ve gönlümüzden uzak değildi" diye konuştu.

  Kenan İmirzalıoğlu Saraybosna da #2

  'BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM'

  Sadece kendisinin değil, tüm tanıdıklarının ve ailesinin Bosnalıları akraba ve aile olarak gördüğünü ifade eden İmirzalıoğlu, şunları kaydetti:

  "Arkadaşlara sözüm var çünkü sizin izlediğiniz ve sevdiğiniz 'Ezel'de olsun, 'Acı Hayat'ta olsun, 'Karadayı'da olsun, hep Boşnak arkadaşlarımız var ve özellikle o Boşnak arkadaşlarımın ve diğer ekibin sizlere çok selamı var. Burada olsun, sokakta olsun, insanlarla göze göze geldiğimiz zaman, Türkiye'den çok uzak değiliz ama sanki hiç o uzaklık yok ve uzaktaki akrabalarımı görüyormuşum gibi hissediyorum. O bakışlar gerçekten kalbime dokunuyor ve burada olmaktan gerçekten mutluyum."

  Kenan İmirzalıoğlu Saraybosna da #3

  'GÜZEL SENARYO OLURSA OYNARIM'

  Bir gazetecinin, Bosna Hersek ile ilgili bir filmde rol almak isteyip istemediği sorusuna İmirzalıoğlu, "Güzel senaryo olursa neden olmasın. Buranın derdini anlatan bir filmi yapmak hepimizi mutlu eder" yanıtını verdi.

  İmirzalıoğlu, Karadayı dizisiyle ilgili bir soru üzerine, "Çekimler halen devam ediyor. Ben çekimler arasında buraya geldim. Dün son bölümü bitirdik. Hazirana kadar devam edeceğiz. Diziye önümüzdeki sene de devam edeceğiz. Sonu acı mı olacak, tatlı mı olacak onun için beklememiz lazım" dedi.

  Kenan İmirzalıoğlu ve yönetmen Osman Sınav, Saraybosna'da, Kovaçi Mezarlığı'nda bulunan ülkenin ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in mezarını ziyaret etti.

  Daha sonra söz alan yönetmen Osman Sınav, Bosna Hersek'e ilk defa 1995 yılında geldiğini ifade etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir