Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.555
2.73%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C
  Başbakan Davutoğlu: Molotof kokteyli bir içecek değildir

  Başbakan Davutoğlu: Molotof kokteyli bir içecek değildir

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, iç güvenlik paketi ile ilgili yapılan eleştirilere yanıt vererek, "Molotof kokteyli içinde kokteyl kelimesi geçtiğine bakmayın, bir içecek değildir" dedi.
  • AA
  • 19.02.2015 - 23:08

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'da JW Marriott Otel'de düzenlenen Anadolu Yayın Platformu'nun toplantısında konuştu.

  MOLOTOF KOKTEYLİ İÇECEK DEĞİLDİR

  Toplantıda konuşan Davutoğlu, iç güvenlik paketi ile ilgili yapılan eleştirilere yanıt vererek, "Molotof kokteyli içinde kokteyl kelimesi geçtiğine bakmayın, bir içecek değildir. Yakmak için üretilmiştir" dedi.

  Başbakan Davutoğlu: Molotof kokteyli bir içecek değildir #1

  Davutoğlu, konuşmasında şunları söyledi;

  ANDIÇLA ÜLKE YÖNETME DÖNEMİ BİTTİ

  "Milli iradeye ne zaman darbe vurulmak istense, içeride ve dışarıdaki bazı odaklar hemen manüplasyona başlarlar. Andıçlarla ülke yönetme dönemi bitti. Darbelerden sonra özgür düşünce hapise giderken talimatla haber yazanlar oldu.

  MUHALEFET BİZE FATURA ÇIKARTMAYA KALKTI

  Özgecan olayında en erdemli söz kimden çıktı. Bu kızımızın babasından geldi. Olumsuz düşünce taşımadan öyle güzel mesajlar verdi ki, yakın dönemin en önemli irfan sesi oldu. Muhalefet ise buradan bize yine fatura çıkartmaya kalktı. Kadına yönelik şiddet konusunda ki ilk uluslararası sözleşmeyi 2011 yılında çıkarttık. Adını da İstanbul Sözleşmesi koyduk. Kadınını çocuğunu koruyamayan toplum geleceğini inşa edemez.

  NAMERTLERİN NAMERDİ

  Kadına şiddet konusunda yerel medyaya çağrıda bulunuyorum. Gelin bu seferberliğe katılın. Her şey ailede başlıyor. Aile babalarına sesleniyorum. Hanımlarınıza muhabbetle bakın. Tebessüm ve selamı yaygınlaştıralım. Kim nefret dili kullanırsa ona karşı çıkalım. Konya’da bir laf vardır. Annem söylerdi. ‘Erkeğin keli kadın döver, kadının keli çocuk döver.’ Kadına el kaldıran namertlerin en namertidir. Ülkede karşıtlık çıkartmak isteyen, 14 kadar ağaç üzerinden olduğu gibi Özgecan üzerinden karşıtlık çıkartmak isteyenlere en iyi cevabı ailesi vermiştir.

  Başbakan Davutoğlu: Molotof kokteyli bir içecek değildir #2

  ÇÖZÜM SÜRECİ GÖNÜL SEFERBERLİĞİDİR

  Çözüm süreci mekanik bir süreç değildir. Bir gönül seferberliğidir. Bir dil sevgi dili ise kim konuşursa konuşsun güzeldir. Nefret üreten dil de bizim dilimiz değildir. Çözüm sürecinde ne zaman olumlu bir safhaya geldiysek hep baltalandı. Biz ısrarla bu süreci sürdürüyoruz. Muhalefetin meselesi özgürlük değil, seçim öncesi kaos çıkartmak.

  MOLOTOF KOKTEYLİ BİR İÇECEK DEĞİL

  Birileri Diyarbakır’ı, Halep sokaklarına döndürmek istediler. Molotof kokteyli içinde kokteyl kelimesi geçtiğine bakmayın, bir içecek değildir. Yakmak için üretilmiştir. Molotof ile birisi yakalansa karakolun bir kapısından girip öbür kapısından çıkıyor, gidip tekrar molotof kullanıyor. Kürt sorunu üzerinden bölgeye şekil vermek isteyenlere karşı tedbir almazsak, terör örgütlerinin ülkede cirit attığı bir ortam oluşur. Tarih bizden hesap sorar. Kamu düzeninin olmadığı yerde özgürlükler korunamaz. Artık eski Türkiye’ye dönüş yoktur.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir